آغاز برداشت چای ترش سیستان و بلوچستان

۱۱ , آذر , ۱۳۹۶

برداشت چای ترش سیستان و بلوچستان

مدیر باغبانی جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: برداشت چای ترش از سطح حدود ۳۰۰ هکتار از زمین های کشاورزی این استان آغاز و تا پایان آذرماه ادامه دارد.

 شهرکی اظهار داشت: کشت چای ترش در شهرستان‌های دلگان، نیکشهر، ایرانشهر، چابهار، زهک، هیرمند، مهرستان و جلگه چاه‌هاشم سیستان و بلوچستان انجام می‌شود.
وی با بیان اینکه از هر هکتار مزارع چای ترش سیستان و بلوچستان ۷۵۰ کیلوگرم محصول برداشت می‌شود پیش بینی کرد: در مجموع ۲۲۵ تن چای ترش در این استان برداشت شود.
مدیر باغبانی جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: از آنجایی که چای ترش به گفته پزشکان سرشار از آهن، مس، اسید سیتریک، آنتوسیانین، فلاونوئیدها و ویتامین c است در رفع بسیاری از بیمارهای و در نتیجه افزایش طول عمر موثر است.
به گزارش ایرنا سیستان و بلوچستان به سبب نزدیکی به خط استوا و بهره گیری از رطوبت دریا توانمندی زیادی در تولید محصولات گرمسیری و نیمه گرمسیری و بعضا منحصر به فرد از جمله انبه، موز، پاپایا، گواوا، هندوانه آناناسی، نارگیل، زیتون محلی، مرکبات و غیره دارد.
تولید محصولات کشاورزی در سیستان و بلوچستان در طول سال رواج دارد و زمین‌های برخی مناطق این استان مانند نیکشهر، سرباز، ایرانشهر، کنارک و چابهار در هر سال توان تولید ۲ بار محصول را دارند.
هم اینک در بیش از ۲۰۰ هزار هکتار از زمین‌های کشاورزی سیستان و بلوچستان محصولات زراعی و در ۸۰ هزار هکتار از باغ‌های استان انواع میوه‌های گرمسیری، نیمه گرمسیری و سردسیری تولید می‌شود.

منبع: ایرنا

هیچ نظری برای “ آغاز برداشت چای ترش سیستان و بلوچستان ” ارسال نشده است.

نظر بدهید