استاندار گیلان:خسارت ناشی از سرمازدگی باغات چای گیلان پرداخت خواهد شد

۸ , اردیبهشت , ۱۳۹۷

 

استاندار گیلان با بیان اینکه سطح خسارت ناشی از سرمازدگی باغات چای بسیار زیاد است، ابراز خرسندی کرد که تمامی این اراضی بیمه است و پس از برآوردهای اولیه از سوی کارشناسان این حوزه، صندوق بیمه محصولات کشاورزی نسبت به پرداخت خسارت اقدام می‌کند.

مصطفی سالاری در حاشیه بازدید از باغات چای روستای کویه سفلی شهرستان رودسر به مشکل سرمازدگی بوته‌های چای برخی نقاط استان و خسارت‌های ناشی از این حادثه اشاره و اظهار کرد: سرمازدگی باغات چای علاوه‌بر خسارت مالی، موجب کاهش میزان تولید این محصول شده است.

وی با بیان این‌که سطح خسارت ناشی از سرمازدگی باغات چای بسیار زیاد است، ابراز خرسندی کرد که همه این اراضی با همکاری کشاورزان و صندوق چای، بیمه است و پس از برآورد اولیه از سوی کارشناسان این حوزه، صندوق بیمه محصولات کشاورزی نسبت به جبران خسارت اقدام می‌کند.

سالاری یادآور شد: چایکاران گیلان در چین اول خود با سوختگی و سرمازدگی مزارع مواجه شدند و این خسارت موجب نگرانی آنها شده اما با وجود بیمه کشاورزی و جبران خسارت‌های وارد شده در تاریخ مقرر، می‌توان بستر آرامش این قشر زحمتکش را فراهم کرد.

سرپرست فرمانداری لاهیجان نیز سطح خسارت ناشی از سرمازدگی باغات چای شهرستان لاهیجان در طول سال جاری را حدود ۵۵۰ هکتار عنوان کرد و گفت: تمامی‌ این اراضی از بیمه شدگان فراگیر بوده و از صندوق حمایت از توسعه صنعت چای کشور در حال پیگیری می‌باشد.

منبع: ایسنا
@iranteabourse

هیچ نظری برای “ استاندار گیلان:خسارت ناشی از سرمازدگی باغات چای گیلان پرداخت خواهد شد ” ارسال نشده است.

نظر بدهید