افزایش قیمت خرید تضمینی چای از اول خرداد اعمال می‌شود

۳ , مرداد , ۱۳۹۸

رئیس اداره چای شهرستان سیاهکل گفت:تاکنون ۷۰ درصد مطالبات چایکاران این شهرستان به حساب آنان واریز شده است.

رئیس اداره چای شهرستان سیاهکل گفت:تاکنون ۷۰ درصد مطالبات چایکاران این شهرستان به حساب آنان واریز شده است.

مقصود حسینی پیرکوهی اظهار داشت : از آغاز برداشت چای تا اکنون حدود دو هزار و ۳۷۹ تن برگ سبز چای در این شهرستان برداشت و تحویل شش کارخانه در سیاهکل شده است .

وی افزود: ارزش ریالی این مقدار برگ سبز چای هفت میلیارد و ۴۲۳ میلیون تومان برآورد می شود که از این میزان بیش از پنج میلیارد تومان به عنوان مطالبات به کشاورزان چایکار شهرستان پرداخت شده است.

وی با اشاره به کیفیت تولید چای خشک استحصالی کارخانه های چایسازی یاداور شد: تاکنون ۵۴۷ تن چای خشک از چین بهاره در شهرستان سیاهکل تولید شده است که با توجه به اینکه ۹۰ درصد از برگ سبز تحویلی کارخانه های چایسازی برگ سبز درجه یک هستند ، چای خشک تولیدی از کیفیت عالی برخوردار است.

وی خاطرنشان کرد: سهم کارخانه های شهرستان سیاهکل تا پایان اردیبهشت و سهم دولت هم تا بیستم اردیبهشت به حساب چایکاران واریز شده است و پرداخت سهم دولت و کارخانه های چایسازی به ازای خرید هر کیلوگرم خرید تضمینی برگ سبز درجه یک چایکاران سه هزار و ۲۷۲ تومان و قیمت هر کیلو گرم چای درجه دو یک هزار و ۸۴۹ تومان است که سهم دولت ۴۶ درصد و سهم کارخانه ها ۵۴ درصد تعیین شده است.

وی یادآورشد: با تلاش رئیس سازمان چای و نمایندگان مجلس از اول خرداد شاهد اعمال افزایش قیمت چای درجه یک و دو خواهیم بود که این افزایش قیمت در چین بعدی برای چایکاران لحاظ خواهد شد.

وی تصریح کرد: در صورت وجود تقاضا برای دریافت تسهیلات برای خرید ادوات کشاورزی مانند دستگاه هرس و برگ چین، هر کشاورز با هر مقدار باغ چای از طرف اداره چای به صندوق توسعه چای برای دریافت تسهیلات معرفی و با سود چهار درصد به آنان تسهیلات پرداخت خواهدشد .

منیع: ایرنا

هیچ نظری برای “ افزایش قیمت خرید تضمینی چای از اول خرداد اعمال می‌شود ” ارسال نشده است.

نظر بدهید