انتقاد دبیرکل اتحادیه بنکداران مواد غذایی از حدف ارز دولتی برای واردات چای/ فروش کالا وارد شده با ارز۴۲۰۰ به قیمت نیمایی تخلف است

۱۰ , اردیبهشت , ۱۳۹۸
طراحی روش ترخیص یک روزه کالای اساسی از گمرکات

دبیرکل اتحادیه بنکداران مواد غذایی با بیان اینکه بازار منتظر حذف یا عدم‌حذف ارز اختصاصی واردات سه دسته کالاهای اساسی است گفت: حذف ارز ۴۲۰۰تومانی از واردات کالاهای اساسی تأثیر خیلی زیادی به‌روی قیمت‌ها خواهد داشت و اثرات منفی به‌جای می‌گذارد.

قاسم‌علی حسنی دبیرکل اتحادیه بنکداران مواد غذایی در واکنش به خبر برداشته شدن ارز اختصاصی برای واردات سه دسته کالای اساسی شامل حبوبات، چای و کره اظهار کرد: بازار منتظر انجام یا عدم‌انجام حذف واردات کالاهای اساسی یادشده است و حذف این ارزها تأثیر خیلی زیادی به‌روی قیمتها خواهد داشت و اثرات منفی به‌جای می‌گذارد؛ زیرا تفاوت قیمت ارز نیما با رسمی حدود ۲ برابر است.

وی افزود: با توجه به اینکه تا به این لحظه این اقدام عملیاتی نشده است ما نمی‌توانیم قضاوتی در این ارتباط داشته باشیم اما بعد از اجرای این تصمیم، تبعات آن مشخص می‌شود.

دبیرکل اتحادیه بنکداران مواد غذایی ادامه داد: واردکنندگانی که با ارز ۴۲۰۰تومانی کالا به کشور وارد کردند اکنون کالا نمی‌فروشند و به‌دنبال گران‌فروشی در آینده هستند تا محصول خود را با قیمت ارز نیمایی بفروشند و مسئولان باید به این تخلف رسیدگی کنند.

وی تصریح کرد: به‌اندازه کافی ارز اختصاص یافته و کالاهای اساسی به کشور وارد شده است اما بعد از این تصمیم به روند توزیع کالاهای اساسی واردشده با ارز رسمی ۴۲۰۰تومانی باید توجه شود.

حسنی گفت: منتظر تعیین تکلیف ادامه اختصاص یا حذف اختصاص ارز وارداتی به سه دسته کالای اساسی شامل حبوبات، کره و چای تا روز شنبه هستیم.

منبع: تسنیم

هیچ نظری برای “ انتقاد دبیرکل اتحادیه بنکداران مواد غذایی از حدف ارز دولتی برای واردات چای/ فروش کالا وارد شده با ارز۴۲۰۰ به قیمت نیمایی تخلف است ” ارسال نشده است.

نظر بدهید