انتقاد دبیرکل اتحادیه بنکداران مواد غذایی از قیمت چای وارداتی با ارز دولتی

۱۶ , اسفند , ۱۳۹۷

 

دبیرکل اتحادیه بنکداران مواد غذایی اعلام کرد: چای خارجی با ارز ۴۲۰۰ تومانی وارد می‌شود ولی عملاً با دلار ۱۲۰۰۰ تومانی در بازار توزیع می‌شود. امروز چای وارداتی که هر کیلوی آن بین ۴ تا ۵ دلار است با قیمت ۶۰ هزار تومان در بازار به فروش می‌رسد.

قاسمعلی حسنی با اشاره به سوء استفاده دلالان از چای وارداتی با ارز ۴۲۰۰ تومانی گفت: متاسفانه در شرایط فعلی شاهد سوءاستفاده برخی افراد از ارز ۴۲۰۰ تومانی هستیم؛ به عنوان مثال در بخش چای، شاهد تخصیص ارز دولتی به واردات چای هستیم ولی در عمل به جای چای وارداتی با قیمت دلار ۴۲۰۰ تومانی، چای وارداتی با قیمت دلار ۱۲۰۰۰ تومانی به دست مصرف کننده می‌رسد.

دبیرکل اتحادیه بنکداران موادغذایی گفت: امروز چای وارداتی که قیمت هر کیلوی آن بین ۴ تا ۵ دلار است درحالی با قیمت‌های ۶۰ هزار تومانی در بازار در حال توزیع و فروش است که این چای با احتساب دلار ۴۲۰۰ تومانی باید بین ۱۶ تا ۲۰ هزار تومان در اختیار مردم قرار گیرد.

وی با تاکید بر اینکه ارز ۴۲۰۰ تومانی، آفت اقتصاد کشور شده است و فضای رقابت را از بین برده است، ادامه داد: متاسفانه تخصیص ارز دولتی باعث شده تا به جای توزیع کالای ارزان بین مردم، سودهای آنچنانی نصیب ۳ درصدی شود که می‌توانند این ارز دولتی را دریافت کنند.

منبع: تسنیم

هیچ نظری برای “ انتقاد دبیرکل اتحادیه بنکداران مواد غذایی از قیمت چای وارداتی با ارز دولتی ” ارسال نشده است.

نظر بدهید