انتقاد نماینده لاهیجان وسیاهکل در مجلس از ناهماهنگی افزایش قیمت چای با تورم

۲۵ , اسفند , ۱۳۹۷

 

نماینده مردم لاهیجان در مجلس مقدار افزایش قیمت چای با تورم موجود در جامعه را مناسب ندانست و گفت: چای درجه‌یک با افزایش ۲۰ درصدی و درجه‌دو با افزایش ۲۱ درصدی مواجه بوده‌اند که با توجه به افزایش تورم ۳۵ درصدی در کشور این مقدار افزایش باعث رو به افول رفتن صنعت چای خواهد شد.

ذبیح‌الله نیکفر امروز در نشست خبری با اشاره میزان بودجه اختصاص‌یافته به طرح تحول سلامت اظهار کرد: با توجه به وضعیت اقتصادی کشور بودجه طرح تحول سلامت در سال ۹۸ نسبت به سال ۹۷ هیچ تغییری نداشته و همان ۳۲ هزار میلیارد تومان است.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی‌با اذعان امیدواری به بهتر شدن وضعیت چای در شهرستان لاهیجان تصریح کرد: مهم‌ترین محصول شهرستان لاهیجان چای است که با توجه به قیمت‌گذاری اخیر در وضعیت خوبی به سر نمی‌برد لذا امیدوارم مسئولان توجه جدی به انجام این امر کنند.

نیکفر مقدار افزایش قیمت چای با تورم موجود در جامعه را مناسب ندانست و بیان کرد: چای درجه‌یک با افزایش ۲۰ درصدی و درجه‌دو با افزایش ۲۱ درصدی مواجه بوده‌اند که با توجه به افزایش تورم ۳۵ درصدی در کشور این مقدار افزایش باعث رو به افول رفتن صنعت چای خواهد شد.

وی با بیان اینکه اقدام دولت در حذف یارانه ۴۲۰۰ تومانی در واردات بسیار به‌موقع بوده است، افزود: از بین بردن ارز ۴۲۰۰ تومانی باعث بهتر شدن وضعیت چای خشک می‌شود زیرا در این صورت کارخانه‌دار می‌تواند مبلغ بیشتری به چایکار پرداخت کند.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل با تأکید بر لزوم‌ توجه مسئولین به افزایش قیمت چای در کشور اظهار کرد: دولت می‌خواهد در جامعه اشتغال ایجاد کند به همین دلیل اگر با افزایش قیمت چای در این وضعیت تورم موافقت نکند بسیاری از جوانان بیکار خواهند شد.

منبع: فارس

هیچ نظری برای “ انتقاد نماینده لاهیجان وسیاهکل در مجلس از ناهماهنگی افزایش قیمت چای با تورم ” ارسال نشده است.

نظر بدهید