انتقاد نماینده لاهیجان و سیاهکل از شورای اقتصاد به دلیل عدم افزایش پیشنهاد خرید تضمینی چای

۸ , اردیبهشت , ۱۳۹۸

 

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی از شورای اقتصاد به دلیل عدم افزایش پیشنهاد خرید تضمینی چای با افزایش قیمت نهاده‌های آن انتقاد کرد.

دکتر ذبیح‌الله نیکفر لیالستانی عصر امروز در سومین کمیته تخصصی چای در سالن اجتماعات استانداری گیلان با تأکید بر تداوم پرداخت مشوق‌ها به چای‌کاران اظهار کرد: مشوق‌های در نظر گرفته‌شده برای چای‌کاران نباید برای چین اول باشد بلکه باید استمرار داشته باشد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر چای‌کاران معیشتی کار می‌کنند نه اقتصادی افزود: سازمان چای طبق قانون نظر کارشناسی، خرید چای را انجام می‌دهد اما شورای اقتصاد نظر سازمان چای را ملاک قرار نمی‌دهد.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عدم افزایش نرخ خرید تضمینی چای متناسب با تورم گفت: نهادهای تولید چای در کشور افزایش‌یافته اما خرید تضمینی چای متناسب با افزایش قیمت نهاده‌ها افزایش نیافته است.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در خانه ملت با بیان اینکه در حق ناظران خرید چای در کارخانه‌ها اجحاف می‌شود تصریح کرد: ناظران خرید سازمان چای در کارخانه‌ها با حداقل دستمزد خدمت می‌کنند و معیشت خود را می‌گذرانند و این اجحاف در حق آن‌ها و عاملی برای عدم ارائه چای باکیفیت در بازار است.

نیکفر با اشاره به سو استفاده‌ها در صنعت چای و عدم قدرت کافی در مقابله با خاطیان بیان کرد: اگر خاطیان صنعت چای شناسایی و با آن‌ها برخورد نشود همه فعالان این صنعت در مظنّ اتهام هستند.

هیچ نظری برای “ انتقاد نماینده لاهیجان و سیاهکل از شورای اقتصاد به دلیل عدم افزایش پیشنهاد خرید تضمینی چای ” ارسال نشده است.

نظر بدهید