باحضور رییس سازمان چای کشور دومین شرکت مکانیزاسیون باغات چای افتتاح شد

۲۸ , آذر , ۱۳۹۸

طی مراسمی دومین شرکت مکانیزاسیون باغات چای توسط رئیس سازمان چای کشور، مدیر حراست سازمان، مدیرعامل و مشاور فنی صندوق  حمایت از توسعه صنعت چای، مدیران ستادی و رئیس اداره چای شهرستان لاهیجان ،مدیرعامل اتحادیه چایکاران کشورو جمعی از چایکاران پیشرو و مدیران کارخانجات چایسازی در روستای تجن گوکه از مناطق چایکاری شهرستان لاهیجان افتتاح گردید.

رئیس سازمان چای کشور در آیین بهره برداری از شرکت مکانیزاسیون باغات چای ضمن بیان سیاستهای کلی سازمان چای  در خصوص توسعه مکانیزاسیون باغات چای، اجرای طرح های اصلاح آرایش باغات در خلاف جهت شیب در اراضی شیب دار ، هرس، آبیاری و عملیات به زراعی و به باغی را از اهداف عالیه  این سازمان ، برشمرده که باعث ارتقای کیفیت برگهای خریداری شده و در نهایت موجب ارتقای کیفیت چای خشک استحصالی خواهد شد .
حبیب جهانساز تاکیدکرد :تولید محصول مرغوب و سالم چای  ایرانی باعث حفظ بازار مصرف داخلی و تامین سلامت مصرف کنندگان وهمچنین جلوگیری از خروج میلیونها دلار از محل واردات چای خشک خارجی خواهد بود.
وی افزود:  خرید تضمینی بخش کوچکی از خدمات سازمان چای کشور می باشد.
رئیس سازمان چای کشور پائین بودن ضریب مکانیزاسیون در صنعت چای را به دلیل قرار گرفتن ۷۰ درصد باغات چای کشور در اراضی شیبدار و همچنین کم بودن قوه اسب بخارماشین های مکانیزاسیون باغات چای دانست  و افزودند: که با ورود ماشین های برداشت بزرگتر و همچنین کمباین های برداشت چای که حتی در اراضی با شیب ۱۰تا ۱۲درصد می توانند با تنظیم چرخها در اختلاف ارتفاع عمل برداشت برگ سبز را به خوبی انجام دهند مشروط بر اینکه باغات مکانیزه بوده و آمادگی ورود این تکنولوژی در باغ وجود داشته باشد .

جهانساز اظهار داشت:می توان ضریب مکانیزاسیون باغات را افزایش داد و سازمان چای این آمادگی را دارد که حمایت های گسترده ای را از طریق صندوق حمایت از توسعه صنعت چای از شرکت های مکانیزاسیون داشته باشد.

 

هیچ نظری برای “ باحضور رییس سازمان چای کشور دومین شرکت مکانیزاسیون باغات چای افتتاح شد ” ارسال نشده است.

نظر بدهید