برداشت چین اول برگ سبز چای به تعویق افتاد

۶ , اردیبهشت , ۱۳۹۹

رئیس سازمان چای از تاخیر برداشت برگ چین اول برگ سبز چای خبر داد و گفت: با توجه به سرمای اخیر، برداشت برگ سبز با کمی تاخیر از پنجم اردیبهشت آغاز می‌شود.

حبیب جهانساز رئیس سازمان چای، از تاخیر برداشت برگ چین اول برگ سبز چای خبر داده و گفته پیش بینی می‌شود که امسال ۱۳۵ هزار تن برگ سبز چای تولید شود که از این میزان ۳۰ هزار تن چای خشک استحصال می‌شود.

جهانساز با اشاره به اینکه ۳۰ درصد چای مورد نیاز کشور از تولید داخل تامین می‌شود، گفت: بنابر آمار سالیانه ۱۰۵ هزار تن چای مورد استفاده قرار می‌گیرد که ۳۰ درصد این میزان از تولید داخل و مابقی از طریق واردات تامین می‌شود.

رئیس سازمان چای درباره آخرین وضعیت واردات چای در سال ۹۸ گفت: اگرچه آمار دقیق واردات را وزارت صمت باید اعلام کند، اما بنابر آمار غیر رسمی سال گذشته حدود ۷۰ تا ۷۵ هزار تن چای وارد کشور شده است.

او میزان واردات چای را تابع نوسان نرخ ارز و قیمت خرید تضمینی اعلام کرد و افزود: با توجه به اعلام قیمت خرید تضمینی مناسب و احیای بخشی از باغات رها شده پیش بینی می‌شود که امسال نیاز به واردات تا حدودی کاهش یابد.

رئیس سازمان چای درباره آخرین جزئیات پرداخت تسهیلات زراعی گفت: با پرداخت تسهیلات زراعی ۲۱۳ هکتار از باغات رها شده به چرخه تولید بازگشتند.

جهانساز در پایان تصریح کرد: امسال اعلام نرخ خرید تضمینی، رضایت چایکاران را جلب کرده است که این امر در افزایش کمیت و کیفیت تولید تاثیرگذار خواهد بود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

هیچ نظری برای “ برداشت چین اول برگ سبز چای به تعویق افتاد ” ارسال نشده است.

نظر بدهید