برگزاری نشستی با موضوع معرفی چای ایرانی در ژاپن

۱۹ , تیر , ۱۳۹۸

 

برنامه‌ای از سوی رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در ژاپن اجرا شد که در آن چای ایرانی حاضران معرفی شد. در این مراسم فیلم ۱۰ دقیقه‌ای در خصوص چای ایرانی با زیرنویس ژاپنی به نمایش درآمد که مورد استقبال قرار گرفت.

در راستای معرفی فرهنگ و سنت‌های اسلامی ایرانی، برنامه «معرفی ایران، سفره ایرانی» با موضوع چای و شیرینی ایرانی با حضور بیش از ۱۲۰ نفر از هنردوستان و علاقه‌مندان ژاپنی از سوی رایزنی فرهنگی کشورمان در ژاپن و با همکاری سفارت کشورمان و اداره‌کل همکاری‌های فرهنگی و امور ایرانیان خارج از کشور و انجمن بین‌المللی هنرمندان ژاپن برگزار شد.

حسین دیوسالار، رایزن فرهنگی ایران با تبریک نودمین سال آغاز روابط رسمی ایران و ژاپن گفت: در سال ۲۰۱۹ به مناسبت این رویداد مهم، برنامه‌های بسیار خوب فرهنگی در ایران و ژاپن برگزار شد و امروز شاهد یکی دیگر از این برنامه‌ها در راستای شناخت هرچه بیشتر از علایق و مشترکات فرهنگی دو کشور و توسعه همکاری‌ها و دوستی‌های فی مابین هستیم.

وی تصریح کرد: مردم ایران و ژاپن همواره نسبت به فرهنگ و تمدن دو طرف با احترام و علاقه در طول حدود ۱۳۰۰ سال روابط، نگریسته‌اند و این تعاملات به خوبی ادامه دارد و امیدواریم شاهد توسعه هرچه بیشتر همکاری‌ها به ویژه در زمینه فرهنگی باشیم.

مهر نوشته است که کاواساکی، رییس انجمن بین‌المللی هنرمندان ژاپن نیز در سخنانی، مردم ایران را صمیمی، دوست داشتنی و ایران را کشوری صلح طلب و با امنیت بالا ذکر کرد و پیشنهاد داد به این کشور سفر کنند.

در ادامه، جوانمردی و موریشیما به معرفی ایران پرداختند و سپس، فیلم ۱۰ دقیقه‌ای در خصوص چای ایرانی با زیرنویس ژاپنی به نمایش درآمد. همچنین، در این برنامه به مناسبت آغاز دهه کرامت از ولادت حضرت معصومه (س) تا امام رضا (ع)، ضمن ارائه توضیحات و تصاویری در این زمینه، نمایشگاهی نیز از آثار و تصاویر مرتبط با این موضوع در این مراسم برپا شد.

در پایان این برنامه، شماره دوم مجله تخصصی «ایران» به زبان ژاپنی که از سوی رایزنی فرهنگی ایران تهیه و منتشر شده و بروشور نودمین سال سفارت کشورمان در میان مخاطبان توزیع شد. گفتنی است؛ در این برنامه که در سالن فردوسی سفارت کشورمان در ژاپن برگزار شد، لقمانی، معاون و بنی‌هاشمی، رایزن علمی سفارت کشورمان در ژاپن نیز حضور یافتند.

هیچ نظری برای “ برگزاری نشستی با موضوع معرفی چای ایرانی در ژاپن ” ارسال نشده است.

نظر بدهید