برگزاری کارگاه آموزشی ملی “مراحل فرآوری و بازرگانی انواع چای” در پژوهشکده چای لاهیجان

۳ , آذر , ۱۳۹۸
برگزاری کارگاه آموزشی ملی

کارگاه آموزشی ملی “مراحل فرآوری و بازرگانی انواع چای” جهت توانمندسازی کارشناسان و مروجین مسئول پهنه ­های تولیدی چای­ خیز استان گیلان و مازندران با حجم عملیات ۱۳۵نفر به مدت ۲ روز در تاریخ ۲۶ لغایت ۲۷ آبان ماه سال جاری در پژوهشکده چای لاهیجان برگزار شد.

مدیر هماهنگی ترویج کشاورزی جهاد کشاورزی گیلان گفت: در افتتاحیه این کارگاه مهندس جهانساز؛ رییس سازمان چای کشور، دکتر پاداشت؛ رییس پژوهشکده چای پیرامون اهداف برگزاری این کارگاه و ضرورت آموزش کارشناسان و مروجان مسئول پهنه مناطق چای خیز استان های گیلان و مازندران در خصوص مراحل تولید محصول چای و نیز فرآیند پس از برداشت و انتقال دانش به عرصه و چایکاران سخنرانی نمودند.

مهندس منشی ­زاده گفت: در راستای سیاست­ ها و برنامه ­های دفتر ساماندهی مراکز جهاد کشاورزی و شبکه ترویج موسسه آموزش و ترویج وزارت، در زمینه توانمندسازی کارشناسان و مروجین مسئول پهنه های تولیدی مراکز جهاد کشاورزی، کارگاه آموزشی ملی “مراحل فرآوری و بازرگانی انواع چای” برگزار شد.

وی افزود: در این کارگاه  که با همکاری سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان،  سازمان چای کشور، پژوهشکده چای و مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان، صورت گرفت ۴ نفر از محققین، متخصصین و اساتید باتجربه در زمینه های  شناخت گیاه چای، ترکیبات و شیمی چای- فرآوری پس از برداشت، کیفیت و استانداردهای چای و بازرگانی آن، بصورت تئوری در روز اول و عملیاتی در آزمایشگاه های حسی و شیمی، مزرعه تحقیقاتی چای و کارخانه چای در روز دوم، مباحث و مطالب لازم را ارئه و تدریس نموده ­اند.

مدیر هماهنگی ترویج کشاورزی، در راستای تحقق برنامه های مدیریت دانش طرح نظام نوین ترویج کشاورزی، ورود دانش و آخرین نتایج و یافته های علمی و تحقیقاتی در خصوص تولید محصول چای به عرصه و باغات چای، توسط کارشناسان و مروجین آموزش دیده را برای افزایش کمی تولید و بهبود کیفی این محصول را ضروری دانست. ۹۸/۸/۲۹

 

روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی گیلان

 

هیچ نظری برای “ برگزاری کارگاه آموزشی ملی “مراحل فرآوری و بازرگانی انواع چای” در پژوهشکده چای لاهیجان ” ارسال نشده است.

نظر بدهید