بهترین چای از دیدگاه طب ایرانی ایران

۱۷ , دی , ۱۳۹۶

چای سفید

 

چای طبیعی، موجب تقویت اندام های بدن می شود، حرارت غریزی را تقویت کرده و به خاطر قبض و عطری که دارد، موجب تقویت معده می شود، همچنین چای، نشاط آور، از بین برنده هم و غم و در بعضی بیماران کاهش دهنده تپش قلب است .

 خبرگزاری ایرنا نوشت:وقتی خسته ایم، پریشانیم، ناراحتیم، بیکاریم یا نمی‌دانیم چی بخوریم به سراغ اولین ماده خوراکی که می‌رویم چای است.
وقتی مهمان وارد خانه ما می‌شود یا ما به مهمانی می‌رویم، اولین ماده غذایی پذیرایی از ما و مهمانان، چای است، راستی اگر چای نبود در مجالس روضه خوانی با چی از ما پذیرایی می‌کردند؟.
اما اینکه چه نوع چای را بخوریم و چگونه و چقدر بخوریم بحثی است که باید متخصصان نظر بدهند.
یک متخصص طب ایرانی در این زمینه گفت: بهترین چای از دیدگاه طب ایرانی، چای سفید است که درحقیقت خواص آن بیشتر از انواع دیگر چای نظیر چای سبز و سیاهست و در منابع به آن چای ختایی می‌گویند.
دکتر محمد عسکر فراشاه گفت: چای طبیعی، موجب تقویت اندام‌های بدن می‌شود، حرارت غریزی را تقویت کرده و به خاطر قبض و عطری که دارد، موجب تقویت معده می‌شود، همچنین چای، نشاط آور، از بین برنده هم و غم و در بعضی بیماران کاهش دهنده تپش قلب است .
وی اظهار داشت: اگر به چای‌ها مواد شیمیایی و معطر اضافه نشده باشد و دیردم و قدری تلخ باشد می‌تواند با تقویت دهانه معده در بهبود ریفلاکس موثر باشد اما اگر چای مصرفی از نوع رنگی که مواد شیمیایی به آنها افزوده شده، باشد نوشیدن آن نه تنها سبب بهبود رفلاکس نمی‌شود بلکه حتی می‌تواند موجب شل شدن دهانه معده و تشدید بیماری گردد.
این متخصص طب ایرانی یادآور شد: نکته دیگر مدت دم کشیدن چای است که در میزان اثرات آن موثر است، چای طبیعی گیلان، چای سبز یا حتی چای سفید حداقل ۱۵ تا ۲۰ دقیقه زمان برای دم کشیدن و رها سازی ترکیبات قابض نظیر تانن دارد.
وی افزود: اضافه کردن بعضی ترکیبات نظیر ‘به’ یا ‘گل محمدی’ نیز می‌تواند در بهبود خواص خوب چای کمک کننده باشد.
دکتر عسکر فراشاه با توصیه به نخوردن قند و شیرینی زیاد با چای گفت: شیرینی زیاد سبب شل شدن دریچه معده، برجای گذاردن اثرات نامطلوب و ترش کردن میشود و بهتر است چای با شیرینی کم و یا با شیرینهای طبیعی نظیر توت خشک ،خرما و یا شکر سرخ میل شود

هیچ نظری برای “ بهترین چای از دیدگاه طب ایرانی ایران ” ارسال نشده است.

نظر بدهید