بی اطلاعی گردشگران خارجی از صنعت چای و فرهنگ چای نوشی ایرانی

۲۹ , مهر , ۱۳۹۸

در حالیکه ایران ز نظر تولید و سطح زیر کشت چای در رتبه پانزدهم و از نظر مصرف در رده دوازدهم جهان را در اختیار دارد اما یک پژوهشگر حوزه خوراک گیلان از بی اطلاعی گردشگران خارجی از فرهنگ چای در ایران و مشخصات این محصول ایرانی سخن گفته است.

مینا رضایی، پژوهشگر حوزه خوراک گیلان می‌گوید: «حدود پنج سالی می‌شود که در گیلان، آموزش به راهنماها و در برنامه‌های تورگردانی، معرفی فرهنگ غذایی و پوشش گیلانی در دستور کار قرار داده‌ شده و تورهای تخصصی خوراک برگزار می‌شود.»

وی معتقد است: «در شمال ایران چای مرغوبی کشت می‌شود اما اصلا معرفی نشده و حتی گردشگر تخصصی در این‌باره نداشته‌ایم.  دو سال پیش در یکی از موسسه‌های گردشگری گیلان توانستیم  فم‌تریپ (سفر آشنایی) تخصصی چای برای اپراتورهایی که از کشور هلند می‌آمدند، برگزار کنیم. آنان تا کنون کشورهای ترکیه، هند، سریلانکا، تایلند و کشورهای تولیدکننده چای را دیده بودند اما درباره کشت چای در ایران اطلاعی نداشتند. امسال هم گردشگران خارجی به قصد مزه‌کردن چای گیلان آمده بودند و چای‌هایی را که از جلگه تا ارتفاع کشت شده بودند، امتحان کردند.»

رضایی درباره معرفی و عرضه سوغات مخصوص خطه گیلان به گردشگران خارجی نیز می‌گوید: «تصمیم داریم محصولاتی مثل برنج و چای ایران را در بسته‌بندی‌های سازگار با محیط زیست و در سایز یک‌نفره به گردشگران معرفی کنیم تا اگر گردشگر دوست داشت برای سفارش این محصولات با راهنمای تور هماهنگ کند چون وزن و حجم این محصولات بالاست شاید برخی از گردشگران خارجی دوست نداشته باشند برای خرید آنها ریسک کنند. اما بعد از مصرف بسته‌های یک‌نفره می‌توانند محصول را سفارش بدهند و آن را  از طریق پست دریافت کنند. این حرکت برای جامعه محلی هم سودمند است».

هیچ نظری برای “ بی اطلاعی گردشگران خارجی از صنعت چای و فرهنگ چای نوشی ایرانی ” ارسال نشده است.

نظر بدهید