تاسیس اتحادیه چای آسیایی با حضور ۵ کشور/ صنعت چای ایران باید این اتحادیه را جدی بگیرد

۱۹ , خرداد , ۱۳۹۸

اتحادیه چای آسیایی در آوریل ماه سال جاری میلادی در چین پایه گذاری شد تا یکی از مهمترین نهادهای بین المللی صنعت چای در جهان شکل گرفته باشد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین در ۲۰  آوریل سال ۲۰۱۹  اتحادیه چای آسیایی(The Asian Tea Alliance) با مخفف ATA  و با حضور پنج کشور انجمن بازاریابی چای چین، انجمن چای هند، انجمن چای ژاپن، هیات بازرگانی چای سریلانکا و انجمن بازاریابی چای اندونزی در چین آغاز به کار کرده است.

هدف اصلی این اتحادیه رشد صنعت چای در آسیا و مقابله با چالش‌های اصلی این صنعت از جمله تاثیرات منفی تغییرات آب و هوایی، تولید بیش از اندازه، کاهش سود و مدیریت آشفتگی های کارگری در صنعت چای آسیا است.

به زعم بسیاری از کارشناسان و رسانه های تخصصی صنعت چای هنوز برای قضاوت درباره عملکرد و آینده اتحادیه چای آسیایی به دلایل مختلف زود است از جمله اینکه کشورهای آسیایی عضو این اتحادیه رقابت بسیار سنگینی در بازار چای دارند. نکته مهم اما رصد و عملکرد این اتحادیه توسط مسئولان و فعالان صنعت چای کشور است زیرا عملکرد این اتحادیه می تواند در بازار چای ایران از جمله واردات و حتی صادرات چای ایرانی در آینده تاثیرگذار باشد.

تجربه نشان داده است که فعالان صنایع محتلف در کشور از جمله صنایع غذا و نوشیدنی  بیشتر مواقع  از قافله تشکیل انجمن و نهادهای جهانی عقب هستند و به همین دلیل هم نمی توانند در بزنگاه‌های مهم از ظرفیت آنها به خوبی استفاده کنند. امیدواریم درباره اتحادیه چای آسیایی اینگونه نباشد و با شناخت دقیق از ظرفیت‌های این اتحادیه از آنها به نفع صنعت چای کشور استفاده شود.

هیچ نظری برای “ تاسیس اتحادیه چای آسیایی با حضور ۵ کشور/ صنعت چای ایران باید این اتحادیه را جدی بگیرد ” ارسال نشده است.

نظر بدهید