تاسیس دفتر کنسرسیوم صادراتی خوشه چای در انزلی

۶ , دی , ۱۳۹۶

 

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی گیلان از افتتاح دفتر کنسرسیوم صادراتی خوشه چای در منطقه آزاد انزلی در آینده‌ای نزدیک برای دستیابی به بازار هدف منطقه کشورهای CIS خبر داد.

احمد علی شهیدی گفت:خوشه‌های شناسایی شده در گیلان به غیر از خوشه‌های موجود که در حال اجرا هستند، شامل خوشه بادام زمینی آستانه – شن و ماسه و مرغ گوشتی است که با مطالعات پایانی و انجام امکان سنجی شروع به فعالیت خواهد کرد.

وی افزود: اجرای خوشه کسب و کار شیلات در راستای رونق اقتصاد دریا محور و جزء برنامه‌های اقتصاد مقاومتی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی گیلان،اظهار کرد: در راستای کمک به توسعه خوشه‌های کسب و کار در استان، شرکت شهرک‌های صنعتی گیلان اقدام به تشکیل کنسرسیوم‌های صادراتی با همکاری عاملان خوشه‌ها کرده است که به زودی دفتر کنسرسیوم صادراتی خوشه چای در منطقه آزاد انزلی برای دستیابی به بازار هدف منطقه کشورهای CIS برنامه‌ریزی شده است افتتاح خواهد شد.

وی ادامه داد:اگرچه به دلایل مختلف چای مصرفی در کشور، اغلب از کشورهای مختلف تامین می‌شود اما با کیفیت مناسب و منحصر به فرد چای گیلان و با قیمت مناسب و همچنین مطالعه بازارهای جدید منطقه‌ای می‌توان بازارهای هدف صادراتی را شناسایی و به صادرات این محصول کمک کنیم.

رئیس هیئت مدیره شرکت شهرک‌های صنعتی استان گیلان گفت: برنج گیلان به دلیل کیفیت بسیار خاص و ویژه پتانسیل صادرات به بازارهای هدف خود را دارد که درصدد شناسایی بازارها با کمک ذینفعان و عامل خوشه شالیکوبی گیلان برای ایجاد دفتر کنسرسیوم صادراتی خوشه شالیکوبی هستیم که در صورت تایید نهایی و امکان سنجی صادرات دفتر کنسرسیوم شالی کوبی نیز افتتاح خواهد شد.

وی گفت: با توجه به اینکه خوشه کسب و کار کلوچه در گیلان با عنایت به وجود کلوچه سنتی فومن و کارخانجات صنعتی صادرات محور شرق گیلان ایجاد شده این موقعیت را برای برندسازی و صادرات محصولات سنتی خصوصا کلوچه گیلان حائز اهمیت دانست که فضا برای کار و توسعه در آن مشاهده می‌شود.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی گیلان مهم‌ترین عامل رونق واحدهای صنعتی را ارتقای کیفیت محصولات و توان رقابت پذیری و کسب بازار جهت صادرات آن محصول دانست که موجب رونق و بالندگی واحدهای صنعتی و کسب درآمدهای پایدار برای آنان خواهد شد.

هیچ نظری برای “ تاسیس دفتر کنسرسیوم صادراتی خوشه چای در انزلی ” ارسال نشده است.

نظر بدهید