تجربه یک چای هندی در استفاده از کد تخفیف برای فروش

۱۲ , اسفند , ۱۳۹۷

 

 

صرف کنندگان در خرید آنلاین به مرحله ای رسیده اند که خواستار کدهای تخفیف هستند. بازاریابان ماهر و زیرک از این کدهای تخفیف به منظور خوشحال کردن مصرف کنندگان استفاده و در ادامه میزان سود برگشتی (ROI) حاصل از این سرمایه گذاری را رصد می کنند.

پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین: کدهای تخفیف به صورت بسیار گسترده در خریدهای آنلاین دیده می‌شوند و تجربه فراگیری را برای خریداران به وجود می‌آورند. اکثر صندوق‌های پستی (اعم از فیزیکی و الکترونیکی) با چنین کدهایی پر شده اند؛ برای مثال از کد MYDAY15 در روز تولد خود استفاده و ۱۵درصد تخفیف بگیرید و یا از کد MEMORIAL10 هنگام تسویه حساب خود در تعطیلات آخر هفته روز Memorial Day برای تخفیف ۱۰ درصدی استفاده کنید.

چه زمانی باید از کدهای تخفیف استفاده کرد

اریکا بروکس (Erika Brookes) مدیر ارشد بازاریابی شرکت Springbot می‌گوید سه دلیل کلیدی برای استفاده از این کدها وجود دارد؛ دلایلی از قبیل دستیابی به اهداف فروش، جذب و به دست آوردن مشتریان جدید بدون صرف هزینه و نیاز به جابه جایی محصولات مازاد انبار.

بروکس پیشنهاد می‌دهد فروشندگان می‌توانند از این کدها به عنوان بخشی از استراتژی مربوط به پاک سازی سبدهای خرید استفاده کنند. در این روش فروشندگان با ارسال کدهای تخفیف برای خریدارانی که اقلامی‌را در سبد خرید خود نگه داشته اند، آنها را وسوسه به نهایی کردن خرید خود می‌کنند. از این کدها می‌توان به منظور تقدیر از مشتریان وفادار و یا ایجاد انگیزه بیشتر برای خریداران جدید استفاده کرد. عموماً این روش شامل معامله ای است که در آن مشتری کد تخفیفی را در قبال اعلام آدرس پست الکترونیکی خود دریافت می‌کند.

شینا بردی (Sheena Brady) مدیر بازرگانی Shopify و مدیرعامل شرکت Tease Tea می‌گوید، برند چای او پیامی‌بر روی بسته بندی‌ها درج کرده و در آن از مشتریان خواسته است عکسی از خودشان در حال صرف چای در رسانه اجتماعی به اشتراک بگذارند. در مقابل شرکت نیز کد تخفیفی در خریدهای آتی برای شان ارسال می‌کند.

بردی می‌گوید «مبادلات غیرنقدی از این قبیل ساده هستند و ارزش هزینه‌های صرف شده را دارند. در همین راستا خریداران نسبت به مطالب طبیعی و خالصانه در رسانه‌های اجتماعی واکنش مثبتی دارند.»

بردی می‌گوید شرکت Tease Tea نیز برنامه وفاداری دارد که در آن اعضا امتیازهایی کسب می‌کنند که در نهایت با کدهای تخفیف قابل استفاده خواهند بود. یکی از استراتژی‌های مورد علاقه بردی در راستای ارائه کد تخفیف، از طریق Wheelio است. Wheelio یک اپلیکیشن فروش آنلاین است که بازی‌های همراه با جایزه پاپ آپ موجود در وب سایت‌های فروشندگان را ردیابی می‌کند. بازدیدکنندگان می‌توانند با وارد کردن آدرس پست الکترونیکی خود چرخ جوایز را به چرخش در آورند. ما این چرخه را تنها برای دو ماه در جریان داشتیم، اما در همین مدت چرخ برای ۲۴۰۰ بار به چرخش در آمد. بردی اشاره می‌کند «تبلیغات پاپ آپ دارای نرخ ۲درصدی عدم پذیرش و نرخ ۲۱درصدی پذیرش توسط بازدید کنندگان هستند. اساساً ۲۱درصد از افرادی که آدرس پست الکترونیکی خود را ارائه کرده اند، در مقابل خریدی انجام داده اند که در آن از کد داده شده توسط Wheelio استفاده شده است.»

هیچ نظری برای “ تجربه یک چای هندی در استفاده از کد تخفیف برای فروش ” ارسال نشده است.

نظر بدهید