تمدید مهلت ثبت سفارش پرونده‌های وزارت کشاورزی

۱۹ , اسفند , ۱۳۹۷

تمدید مهلت ثبت سفارش پرونده‌های وزارت کشاورزی

 

گمرک ایران اعلام کرد، مهلت ثبت سفارش پرونده‌های دارای مجوز از وزارت جهاد کشاورزی، تمدید شده است.

بر این اساس افراد متقاضی، در صورت وجود مجوز «وزارت جهاد کشاورزی – اعتبار ثبت سفارش» در پرونده خود باید از زمان صدور یا تمدید این مجوز، تا ۱۴ روز نسبت به پرداخت کارمزد و ثبت سفارش آن اقدام کنند؛ در غیر این صورت امکان ثبت سفارش وجود نداشته و می‌بایست این مجوز را مجدد اخذ کنند.

به همین منظور اگر فیلدهای «محل بارگیری اصلی» و «وزن ناخالص» در فهرست فیلدهای مهم این مجوز وجود داشته باشد، پیشنهاد می‌شود برای اخذ مجوز جدید، تنها نسبت به ویرایش این فیلدها اقدام شود.

از این مجوز تنها برای تعیین اعتبار ثبت سفارش کالاهای کشاورزی استفاده می‌شود؛ لذا تنها پرونده‌هایی که هنوز شماره هشت رقمی‌ثبت سفارش را دریافت نکرده اند و یا تاریخ اعتبار ثبت سفارش آنها منقضی شده و در حال تمدید یا ویرایش هستند، مشمول این مجوز می‌شوند.

ویرایش این دو فیلد موجب غیرفعال شدن مجوزهای «سازمان دامپزشکی»، «وزارت جهاد – تخصیص ارز»، «موسسه تحقیقات آب و خاک» و «سازمان حفظ نباتات» نمی‌گردد؛ ضمن اینکه جهت اخذ مجدد مجوز از این دستگاه‌ها باید فیلدهای مهم مربوط به مجوز آنها ویرایش شود.

کالاهایی که با مجوز وزارت جهادکشاورزی ثبت سفارش و وارد کشور می‌شوند، اغلب در گروه یک کالایی (کالاهای اساسی، مواد خوراکی و نهاده‌های دامی) قرار می‌گیرند که برای واردات آنها ارز دولتی با نرخ ۴۲۰۰ تومانی تخصیص می‌یابد.

منبع: ایرنا

هیچ نظری برای “ تمدید مهلت ثبت سفارش پرونده‌های وزارت کشاورزی ” ارسال نشده است.

نظر بدهید