تکلیف ۱۹ هزار و ۲۵۰ تن چای وارد شده با ارز دولتی مشخص خواهد شد

۲۱ , شهریور , ۱۳۹۸
رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان می گوید این سازمان در حال برگزاری جلساتی با ۷۰ شرکت وارد کننده چای با ارز دولتی و شناسایی میزان دقیق موجودی چای وارد شده با ارز دولتی است.

دو روز پیش رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان از عرضه ۷۵۰ تن چای وارداتی با ارز دولتی در ایام محرم و صفر خبر داد.

از طرف دیگر آمار واردات چای با ارز دولتی نشان می‌دهد از ابتدای امسال تا پیش از ۱۸ خرداد ماه، حدود ۲۰ هزار تن چای با ارز دولتی به کشور وارد شده است و پیش از این نیز سازمان حمایت از شناسایی ۷۰ شرکت واردکننده چای با ارز دولتی خبر داده بود.

بر همین اساس اکنون تکلیف بیش از ۱۹ هزار و ۲۵۰ تن چای وارداتی با ارز دولتی  که  تا پیش از اواسط خرداد ماه به کشور وارد شده اند نامعلوم است و به تعبیر برخی کارشناسان و رسانه ها باید مشخص شود که واردکنندگان این چای آیا مابه‌التفاوت ارز دولتی و ارز نیمایی را پرداخت کرده‌اند و در غیر اینصورت، این چای وارداتی با ارز دولتی با چه قیمت و به چه شکلی در بازار توزیع شده است؟

از طرفی عباس تابش می گوید در هفته‌های گذشته چندین جلسه با شرکت‌های واردکننده چای داشتیم و با توجه به اسناد چای وارداتی با ارز رسمی، گزارش کاملی از این بررسی‌ها را به ستاد تنظیم بازار اعلام شده است.

وی با بیان اینکه ۷۰ شرکتی که چای با نرخ ارز ۴۲۰۰ تومانی به کشور وارد کرده‌اند احصا شده‌اند، از مشخص‌شدن میزان دقیق موجودی چای وارداتی با ارز دولتی و تعیین شبکه توزیع خاص برای عرضه این چای خبر داد.

به این ترتیب باید در هفته های آتی تکلیف ۱۹ هزار ۲۵۰ تن چای وارد شده با ارز دولتی و نحوه توزیع آن در بازار مشخص شود./نوش آنلاین

هیچ نظری برای “ تکلیف ۱۹ هزار و ۲۵۰ تن چای وارد شده با ارز دولتی مشخص خواهد شد ” ارسال نشده است.

نظر بدهید