جزییات عرضه چای ایران با برند روسی آستراخان در بازار روسیه/ خام فروشی محصول در صنعت چای؟

۲۲ , اردیبهشت , ۱۳۹۷

 

در شهر آستراخان روسیه کارخانه ای برای بسته بندی چای گیلان راه اندازی خواهد شد و چای ایرانی با برند آستراخان در روسیه عرضه خواهد شد.

  خبرگزاری اسپوتنیک درباره جزییات صادارات چای ایرانی به نوشت: در نظر است تا آخر سال جاری میلادی در شهر آستراخان روسیه کارخانه ای برای بسته بندی چای ایران و عرضه آن با برند آستراخان به خریداران دایر شود.

این خبر را‌هادی تیزهوش تابان ، رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و روسیه اعلام کرده است. به گفته این مقام اقتصادی  چای از استان گیلان ایران وارد استراخان خواهد شد زیرا ۹۲% چای تولیدی در ایران محصول گیلان است.هادی تیزهوش تابان خاطرنشان کرده است چای سیاه ایرانی مخصوصا لاهیجانی یکی از بهترین انواع چای در جهان است که به خاطر خوش طعمی‌ان نیاز به هیچگونه افزودنی ندارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین این خبر در حالی منتشر شده است که بدون شک امکان و توانایی لازم برای برندسازی از چای ایرانی در داخل کشور و عرضه آن با نام و نشان ایرانی در بازارهای جهانی وجود دارد اما به نظر می‌رسد برخی از مسئولان و فعالان اقتصادی صنعت چای هم تحت تاثیر خام فروشی محصول در سایر عرصه‌ها مانند نفت و گاز،  تمایل دارند با چشم پوشی از مزیت‌های فراوان برندسازی و ایجاد ارزش افزوده برای چای ایرانی؛ کار ساده تر را انجام دهند و چای مرغوب کشور را به کارخانه خارجی بفروشند تا آنها چای را با برند خودشان عرضه کنند.

هیچ نظری برای “ جزییات عرضه چای ایران با برند روسی آستراخان در بازار روسیه/ خام فروشی محصول در صنعت چای؟ ” ارسال نشده است.

نظر بدهید