درآمد کشورها از صنعت چای در سال ۲۰۱۷/ آسیایی‌ها بیشترین درآمد را دارند

۸ , اردیبهشت , ۱۳۹۷

 

کشورهای آسیایی بیشترین در آمد را در سال ۲۰۱۷ از صنعت چای داشتند. سه کشور چین، هند و ژاپن در مجموع بیش از ۳۰ هزار میلیون دلار در این سال از چای درآمد کسب کردند.

 نمودار زیر در آمد کشورهای مختلف از صنعت چای را در سال ۲۰۱۷ نشان می‌دهد. برپایه این نمودار کشور چین در سال ۲۰۱۷ چیزی در حدود ۱۷ هزار و ۹۰۲ میلیون دلار از صنعت چای در آمد داشته است. هند در رتبه دوم قرار دارد که ۱۱ هزار ۵۷۹ میلیون دلار درآمد کسب کرده است. ژاپن  با حدود ۴ هزار میلیون و آمریکا یا ۳ هزار و ۷۳۵ میلیون دلار در تبه‌های بعدی قرار دارند. در این جدول در آمد کشور سریلانکا به عنوان یکی از بزرگترین تولید کنندگان چای در جهان لحاظ نشده است.

درآمد کشورها از چای در سال 2017

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین در سال ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۶ رشد تولید چین در چای بسیار محسوس بوده و به بیش از ۲ میلیون تن رسیده اما در همین بازه زمانی تولید چای در سریلانکا افت داشته است.

کشورهای چین و سریلانکا روی هم رفته در سال ۲۰۱۶ چیزی در حدود ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار از صادرات چای در آمد داشته‌اند. در همین سال هند هم ۶۶۲ میلیون دلار در آمد داشته است. ترکیه با مصرف نزدیک به مصرف سرانه ۷ پوند چای؛ اولین کشور مصرف کننده چای در جهان است.

هیچ نظری برای “ درآمد کشورها از صنعت چای در سال ۲۰۱۷/ آسیایی‌ها بیشترین درآمد را دارند ” ارسال نشده است.

نظر بدهید