دیدار مهندس حبیب جهانساز، رئیس سازمان چای کشـــــور با محمــــد رنجبـر، فرماندار املش

۱ , دی , ۱۴۰۰

فرماندار املش در دیدار با رییس سازمان چای کشــــور مطرح کرد:مهمترین دغدغه کشاورزان چایکار، مشکل تهیه کود شیمیایی برای باغات چای است.

مهندس حبیب جهانساز رئیس سازمان چای کشور بهمراه مهندس سازنده معاون فنی سازمان با حضور مهندس قربانی رییس چای شهرستان املش با محمد رنجبر فرماندار املش دیدار کردند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری املش در این دیدار مهندس جهانساز در خصوص مسایل و مشکلات مختلف حوزه چای با فرماندار شهرستان به گفتگو پرداختند.
در ادامه گفتگو، فرماندار املش نگرانی شدید کشاورزان چایکار در خصوص مشکل کمبود کود شیمیایی را مطرح و از ریاست محترم سازمان چای کشور خواستار رفع این مشکل و دغدغه کشاورزان شد.
درپایان مهندس قربانی رییس اداره چای شهرستان در ارتباط با پرداخت تسهیلات به کشاورزان چایکار و اقدامات سازمان چای گفت:
✅ به تعداد ۱۳۵۰ نفر از چایکاران شهرستان املش وام تغذیه‌باغات چای‌ باسود ۴درصد به مبلغ ۳میلیاردو۷۰۰میلیون تومان پرداخت شده است که این روند کماکان ادامه دارد.
✅ پرداخت تسهیلات خرید ماشین آلات‌ کشاورزی و تسهیلات بمنظور احیای باغات مخروبه به چایکاران را از جمله اقدامات این سازمان برشمرد.
✅ برگزاری کلاسهای آموزشی وترویجی در روستاها،مساجد و کارخانه های چایسازی برای چایکاران درحال انجام می باشد.

✅ درصد پرداختی بهای برگ سبز چای در شهرستان املش۹۹٫۷۰ درصد می باشد.
✅ مقدار ۷۳۵ تن کود اوره، فسفات وپتاس با پیگیری و هماهنگی اداره چای با مدیر خدمات حمایتی استان توسط تعاونی چایکاران خریداری شدو مقدار ۱۵۰ تن بین چایکاران توزیع گردید.
✅ براساس نظریه فنی کارشناسی کود سولفات پتاسیم نیاز جدی باغات چای می باشد.
@iranteabourse

هیچ نظری برای “ دیدار مهندس حبیب جهانساز، رئیس سازمان چای کشـــــور با محمــــد رنجبـر، فرماندار املش ” ارسال نشده است.

نظر بدهید