رئیس سازمان چای کشور: توان رقابت چای داخلی با حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی افزایش می‌یابد

۱۲ , خرداد , ۱۳۹۸

رئیس سازمان چای کشور گفت: حذف ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی در حقیقت توان رقابت چای داخلی را افزایش داده و موجب احیاء باغات چای گیلان شد.

رئیس سازمان چای: توان رقابت چای داخلی با حذف ارز 4200 تومانی افزایش می‌یابد

حبیب جهانساز در جلسه مجمع مشترک ستاد اقتصاد مقاومتی استان و ستاد امنیت سرمایه‌گذاری اظهار داشت: اقدام دولت در راستای حذف ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی موجب تقویت توان رقابت چای داخلی و افزایش انگیزه برای چایکاران جهت احیاء باغات شد.

رئیس سازمان چای کشور با اشاره به خرید چای تضمینی و رقابت کارخانه‌داران جهت خرید برگ سبز چای باکیفیت گفت: ۶۵ درصد برگ سبز چای از نوع درجه دوم است و با توجه به رقابت کارخانه‌داران در خرید برگ سبز چای باید بازار به نحوی مدیریت شود تا به خرید تضمینی برگ سبز چای نیازی نباشد.

وی با بیان اینکه قیمت چای خشک، امسال وضعیت مناسبی دارد خاطرنشان کرد: در این راستا بخش زیادی از باغات چای در استان گیلان احیاء شده و در حال برگشت به چرخه تولید است بنابراین باید بتوانیم شاهد رضایت‌مندی کشاورزان عزیز باشیم.

بیشتر بخوانید

مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان نیز در این جلسه در راستای شیوه‌نامه ساماندهی و لایروبی حوضچه‌ها و کانال‌های کشتی‌رانی اظهار داشت: امروز هزینه عملیات لایروبی با میزان لایروبی در حال افزایش است که با استفاده از شیوه‌های مناسب باید هزینه‌های آن تأمین شود.

حمیدرضا آبایی با اشاره به انجام لایروبی با ایجاد رونق اقتصادی در استان گیلان خاطرنشان کرد: در این راستا برخی مصالح مانند ماسه موجود، قابلیت استفاده در پروژه‌های عمرانی و مهم دارد.

وی با بیان اینکه هنگام عمل لایروبی باید بتوان آب را از ماسه جدا کرد و از آن در مسیر پروژه‌ه‌های عمرانی بهره برد ابراز داشت: هنگام لایروبی، ۳۰ درصد آب و ۷۰ درصد ماسه موجود است که می‌توان از این ظرفیت استفاده کرد.

هیچ نظری برای “ رئیس سازمان چای کشور: توان رقابت چای داخلی با حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی افزایش می‌یابد ” ارسال نشده است.

نظر بدهید