رئیس هیأت تحقیق و تفحص از سازمان چای: عملکرد سازمان چای تاکنون مثبت بوده است/ نگاه حمایتی دولت از چای در سال ۹۳ قوی‌تر است

۲۹ , بهمن , ۱۳۹۲
رئیس هیأت تحقیق و تفحص از سازمان چای در مجلس گفت:هیأت تحقیق و تفحص از سازمان چای کشور، عملکرد این سازمان طی چهار – پنج سال اخیر را بررسی می‌کند و گزارش‌های رسیده تاکنون حاک از عملکرد مثبت این سازمان بوده است.

شریعت‌نژاد با اعلام این خبر گفت: پس از بودجه و تعطیلات کمیسیون به‌خاطر رسیدگی به بودجه سنواتی ۹۳، هیأت تحقیق و تفحص جلسات خود را از هفته آینده آغاز خواهد کرد.

نماینده مردم تنکابن ورامسردرمجلس افزود: در حال حاضر منتظر جمع‌آوری اطلاعات هستیم و فراخوان به همه نهادها و سازمان‌های مرتبط داده شده است تا برای تحلیل گزارش از عملکرد سازمان چای در هیأت آماده شوند.

وی خاطرنشان کرد: این هیأت عملکرد سازمان چای طی چهار – پنج سال اخیر را رسیدگی می‌کند و پیش از آنکه شرکت چای متولی چای شمال بوده است، مرتبط با ابعاد تحقیق و تفحص نخواهد بود.

شریعت‌نژاد ادامه داد: هرچند ابهاماتی درباره نحوه واردات بی‌رویه و قیمت‌گذاری پایین به این هیأت ارسال شده، اما هنوز پرونده‌ای که امکان احیای آن در محاکم قضایی باشد، به‌دست این هیأت نرسیده است.

وی تصریح کرد: به‌نظر می‌رسد عملکرد سازمان چای در زمان رسیدگی مثبت بوده و آنچه باعث بحران در وضعیت چای داخلی شده است، در بخش تأمین منابع و بدنه اصلی هیأت دولت و معاونت برنامه‌ریزی باید جستجو شود.

 

نگاه حمایتی دولت از چای در سال ۹۳ قوی‌تر است

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: به‌نظر می‌رسد نگاه حمایتی دولت در سال ۹۳ به بخش چای قوی‌تر از سال جاری باشد.

شریعت‌نژاد تأکید کرد: تلاش می‌کنیم قیمت خرید تضمینی برگ درجه دو مورد تجدید نظر قرار گیرد و مهم‌تر آنکه مطالبات چایکاران به‌موقع پرداخت شود./ایانا

هیچ نظری برای “ رئیس هیأت تحقیق و تفحص از سازمان چای: عملکرد سازمان چای تاکنون مثبت بوده است/ نگاه حمایتی دولت از چای در سال ۹۳ قوی‌تر است ” ارسال نشده است.

نظر بدهید