رشد بازار چای تخصصی در آمریکا

۵ , فروردین , ۱۳۹۸

بازار چای

 

بازار چای RTD بیشترین رونق را در میان انوع بازار چای در آمریکا دارد اما بازار چای تخصصی هم رشد خوبی داشته و در حال پیشی گرفتن از بازار چای سنتی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین نمودار زیر از سایت استتیستا وضعیت سهم بازار چهار قسمت مختلف بازار چای در آمریکا را از سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۷ نشان می‌دهد. بر پایه این نمودار بازار چای آماده و سریع حاضر شو یا RTD  بیشترین رونق را دارد و از سال ۲۰۱۳ که ۵٫۱ میلیارد دلار بوده به ۶ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۷ رسیده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین این نمودار نشان می‌دهد که بازار سنتی چای از ۲٫۴ میلیارد دلار در سال ۲۱۰۳ به ۲٫۵۸ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۷ رسده است. بازار چای تخصصی هم بیشترین رشد از ۱٫۷۳ میلیارد دلار به ۲٫۵ میلیارد دلار رسیده است.

بازار چای فود سرویس یا همراه غذا هم از ۱٫۱۸ میلیارد دلار به ۱٫۵ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۷ رسیده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین چین به عنوان بزرگترین تولیدکننده چای در جهان چیزی در حدود ۳۲۹ هزار تن از تولید خودش را در سال ۲۰۱۶ میلادی صادر کرده است.پیش بینی شده است بیش از نیمی‌از رشد فروش چای تا سال ۲۰۲۲ در کشورهای آسیایی خواهد بود. افزایش درآمد و جمعیت نیز سبب شده است که پاکستان و ویتنام کلیدهای آینده صنعت چای در جهان باشند.

 چین به عنوان یکی از تولیدکنندگان و صادرکنندگان چای سبز هم محسوب می‌شود و انتظار می‌رود تا سال ۲۰۲۴  بخشم قابل توجهی از بازار چای سبز دنیا را در اختیار داشته باشد.

فروش چای در آمریکا در سال ۲۰۱۶ چیزی نزدیک به ۱۵ برابر کانادا و دیگر کشور آمریکای شمالی  بوده است. در این سال چیزی در حدود ۴ میلیارد و ۶۹۰ میلیون دلار چای در آمریکا به فروش رفت. در سال ۲۰۱۷ فروش چای سرد در آمریکا نیز ۹۶٫۵ میلیون دلار بود در حالی که فروش انواع چای سرد و قهوه آماده در همین سال با اختلاف کمی‌از چای سرد به ۹۷٫۹ میلیون دلار رسید.

هیچ نظری برای “ رشد بازار چای تخصصی در آمریکا ” ارسال نشده است.

نظر بدهید