رییس سازمان چای کشور:۸۶ درصد مطالبات چایکاران گیلان و مازندران پرداخت شد

۱۲ , مهر , ۱۳۹۹

رییس سازمان چای کشور از پرداخت ۱۰۰ میلیارد ریال دیگر از مطالبات چایکاران در دو سه روز اخیر خبر داد و گفت: از ابتدای فصل برداشت تاکنون در مجموع مبلغ ۴۰۵ میلیارد تومان از طلب چایکاران معادل ۸۶ درصد هزینه چای خریداری ‌شده به حساب آنها واریز شده است.

حبیب جهان‌ساز افزود: از ابتدای فصل برداشت تاکنون بیش از ۱۱۹ هزار و ۶۶۹ تن برگ سبز چای به ارزش ۴۷۲ میلیارد تومان خریداری شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۷ درصد افزایش نشان می دهد.

وی اظهار داشت: از این میزان برگ سبز خریداری شده تاکنون بیش از ۲۶ هزار و ۹۲۵ تن چای خشک درجه یک و دو استحصال شده است.

رییس سازمان چای کشور تصریح کرد: طبق مصوبه شورای اقتصاد در سال ۹۹ قیمت خرید تضمینی هر کیلوگرم برگ سبز چای درجه یک چهار هزار و ۶۰۰ تومان و درجه دو سه هزار و ۳۰۰ تومان تعیین شد که نسبت به نرخ سال گذشته در برگ سبز درجه یک ۲۷.۷ درصد و درجه دو ۵۰ درصد افزایش داشته است.

جهانساز گفت: البته کارخانجات تولید چای خشک نیز بابت خرید هر کیلوگرم برگ سبز چای درجه یک و دو بین ۵۰۰ تا ۱۵۰۰ تومان اضافه بر مبلغ مصوب پرداخت می کنند.

وی با بیان اینکه خرید برگ سبز چای در ۵۳ کارخانه چای در استان های گیلان و مازندران ادامه دارد، افزود: چین پاییزه از باغات چای تا پایان مهرماه سال جاری انجام می شود.

استان های گیلان و مازندران در مجموع حدود ۲۸ هزار هکتار باغ چای و ۵۰ هزار چایکار دارند.

هیچ نظری برای “ رییس سازمان چای کشور:۸۶ درصد مطالبات چایکاران گیلان و مازندران پرداخت شد ” ارسال نشده است.

نظر بدهید