رییس سازمان چای کشور تاکیدکرد:رونق صنعت چای در گرو سرمایه‌گذاری گردشگری این محصول

۵ , بهمن , ۱۳۹۶

 

رییس سازمان چای کشور گفت: سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری با محوریت صنعت چای موجب رونق این صنعت می‌شود.

محمدولی روزبهان گفت: شامگاه گذشته ‌مبلغ یک میلیارد و ۱۴۴ میلیون تومان از مطالبات به حساب عابربانک سپه چایکاران واریز شد.

وی افزود: به این ترتیب تاکنون در مجموع ۱۶۸ میلیارد و ۴۶ میلیون تومان از مطالبات چایکاران پرداخت شده است.

روزبهان با اشاره به بازدیدهای خود از روند بسته‌بندی و سرمایه گذاری در بخش گردشگری با محوریت صنعت چای از یکی از کارخانه‌های چای‌سازی استان خاطر نشان کرد: امید می‌رود کارخانجات دیگر هم بتوانند در همین راستا فعالیت کنند، تا شاهد رونق هر چه بیشتر صنعت چای باشیم.

رییس سازمان چای با اشاره به ظرفیت بالای چای داخلی و ویژگی‌های مثبت آن و اقبال به وجود آمده در نزد مصرف‌کنندگان داخلی، آمادگی سازمان چای کشور را در خصوص حمایت از زنجیره چای در راستای برنامه‌های حمایتی وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد.

یکی از کارهای ارزنده‌ای که بخش خصوصی باید در استان دنبال کند تا به توسعه‌ تجارت چای منجر شود، سیستم رشد و توسعه گردشگری کشاورزی با محوریت گردشگری چای است که باید برای این موضوع مهم برنامه‌ریزی شود.

به گفته رضا آزادی رییس پژوهشکده چای، بسیاری از کشورهای دنیا از راه گردشگری در صنعت چای به درآمدهای بسیار بالایی رسیده‌اند؛ چیزی که در کشور ما از آن غفلت شده و باید برای آن برنامه‌های ویژه‌ای تدوین شود.

موضوع گردشگری طبیعت‌محور، گردشگری کشاورزی و گردشگری موضوعی می‌تواند نجات‌بخش استان گیلان از نظر اقتصادی و توسعه باشد.

چای به‌عنوان یک محصول استراتژیک می‌تواند انگیزه حرکت‌های موضوعی برای توسعه‌ گردشگری کشاورزی شود.

با توجه به این‌که صنعت چای کشور در استان گیلان شکل گرفته و تولید چای در این استان سابقه‌ای دیرینه دارد، پیگیری این موضوع به توسعه گردشگری کمک می‌کند.

اگر توسعه گردشگری چای داخلی اتفاق بیفتد و فرهنگ‌سازی هم برای مصرف چای ایرانی انجام شود، می‌توان به توسعه استان هم خوشبین بود و با اطمینان و قاطعیت گفت که بسیاری از مسائل استان حل می‌شود.

منبع: ایسنا

هیچ نظری برای “ رییس سازمان چای کشور تاکیدکرد:رونق صنعت چای در گرو سرمایه‌گذاری گردشگری این محصول ” ارسال نشده است.

نظر بدهید