رییس پیشین سندیکای چای ایران:انگشت اتهام به سمت اعضای اتاق بازرگانی درباره افزایش قیمت چای

۲۳ , مرداد , ۱۳۹۸

رییس پیشین سندیکای چای ایران از جمله کسانی است که معتقد است افزایش قیمت چای طبیعی نبوده و عده‌ای از تاجران چای برای کسب سود بیشتر دسیسه کرده‌اند.

نعمت یاورزاده می‌گوید: از زمانی که ارز ۴۲۰۰ تومانی چای حذف شد و ارز نیمایی حدود ۱۰ تا ۱۱ هزار تومانی به تجار چای تعلق گرفت برخی تاجران قیمت چای را دستکاری کردند وآن را افزایش دادند.

یاورزاده می‌گوید: تجار چای هر کیلو چای خارجی را ۴.۵ دلار می‌خرند و با هزینه حمل و نقل که ۱۰ تا ۱۲ هزار تومان محاسبه می‌شود قیمت چای حدود ۶۰ تا ۶۵ هزار تومان خواهد شد، این در حالی است که قیمت آن در حال حاضر بیش از ۱۰۰ هزار تومان قیمت گذاری شده است.

او ادامه می‌دهد: بسیاری از این تجار در اتاق بازرگانی صاحب نفوذ هستند و تجربه نشان داده با اعلام نارضایتی مردم از قیمت چای، مجددا به دنبال دریافت ارز ۴۲۰۰ تومانی هستند و معمولا دولت نیز نمی‌تواند مقاومتی در مقابل خواسته آن‌ها داشته باشد.

یاورزاده با بیان اینکه ۹۰ درصد مردم چای خارجی مصرف می‌کنند به رویداد ۲۴ می‌گوید: سالانه حدود ۲۰ هزار تن چای در داخل تولید می‌شود که کیفیت برخی از این تولیدات بی نظیر است؛ البته امسال آب و هوا به گونه‌ای بود که میزان تولیدات به حد مطلوب نرسید و احتمال افزایش قیمت چای داخلی نیز وجود دارد./نوش آنلاین

هیچ نظری برای “ رییس پیشین سندیکای چای ایران:انگشت اتهام به سمت اعضای اتاق بازرگانی درباره افزایش قیمت چای ” ارسال نشده است.

نظر بدهید