رییس کمیسیون تخصصی چای:گریدبندی چای از چالش‌های مهم رییس جدید سازمان چای است/بخش پژوهشی سازمان باید تقویت شود

۲۷ , خرداد , ۱۳۹۷

رییس کمیسیون تخصصی چای گریدبندی چای را یکی از مهمترین چالش‎های رییس جدید سازمان چای کشور برای حضور موفق این محصول در بورس می‌داند.

احمدرضا بخشی رییس کمیسیون تخصصی چای با اشاره به تغییر رییس سازمان چای  گفت: «دکتر روزبهان شخصیت مقتدری در صنعت چای کشور بودند. در جلساتی که با آقای روزبهان داشتیم ایشان را فردی تعاملگرا و شایسته دیدیم. برای ایشان در سمت جدیدشان آرزوی موفقیت داریم.»

وی با تبریک به حبیب جهانساز رییس جدید سازمان چای و ابراز امیدواری برای حضور  او در مراسم اختتامیه دوره‌های آموزشی استادان چای ایران گفت: «کمیسیون تخصصی چای کشور آماده هر نوع همکاری با مهندس جهانساز است. به واقع صنعت چای کشور امروز بیش از هر چیز دیگری به همگرایی و همکاری بخش‌های مختلف فعال در صنعت چای کشور نیاز دارد. محور این همگرایی برطرف کردن نیاز مصرف کنندگان ایرانی با محصول با کیفیت و با قیمت مناسب و از سوی دیگر ارتقاء جایگاه چای ایرانی در جهان  با روش‌های نوین برندسازی و بازاریابی است. متاسفانه ما تاکنون در این بخش غفلت‌هایی داشته‌ایم که باید هرچه سریع تر آنها را برطرف کنیم.»

رییس کمیسیون تخصصی چای با اشاره به چالش‌های پیش روی رییس جدید سازمان چای کشور به پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین گفت:«گریدبندی چای کشور  یکی از مهمترین این چالش‌ها است. اگر گریدبندی به طور صحیح انجام شود آنگاه داستان تشکیل بورس چای هم فرجام خوبی خواهد داشت. در این زمینه کمیسیون تخصصی چای پیشنهادهای سازنده‌ای دارد و امیدوارم بتوانیم در تعامل با سازمان چای در این زمینه گام‌های مثبتی برداریم.»

بخشی افزود: «امیدوارم در دوران ریاست مهندس جهانساز نسبت به صحت و دقت آمار و ارقامی‌که از سوی سازمان چای منتشر می‌شود، توجه بیشتری مبذول شود تا آمارها بیشتر به واقعیت نزدیک باشد. اگر ما اطلاعات درستی درباره وضعیت صنعت نداشته باشیم، نمی‌توانیم پیشی بینی‌ها و راهکارهای درستی هم داشته باشیم. متاسفانه یکی از دلایل چرخیدن کند صنعت چای کشور نداشتن آمار و اطلاعات درست است. باید اینجا اشاره کنم که در گذشته گاهی آمارهای کانالیزه شده به سازمان چای می‌رسید و متاسفانه این آمار از سوی سطوح مدیریتی بالای سازمان هم به طور عمومی‌اعلام می‌شد. به هرحال وقتی آمار غلط باشد، هر نوع برنامه‌ریزی و راهکاری محکوم به شکست است.ما امیدواریم بخش آماری و پژوهشی سازمان چای در زمان مهندس جهانساز تقویت شود و در این زمینه هم کمیسیون چای آماده کمک و همراهی سازمان است.»

او با اشاره به تدوین یک برنامه ۵ ساله از سوی کمیسیون تخصصی چای برای صنعت چای کشور گفت:«ما این برنامه را در اختیار ریاست جدید سازمان چای قرار خواهیم داد و امیدوارم بتوانیم گام مثبتی در جهت بهبود وضعیت صنعت چای کشور، معاش کشاورزان عزیز و رونق کارخانجات برداریم. این امید را داریم و این نوید را می‌دهیم با حضورمهندس جهانساز جان تازه‎ای در این صنعت دمیده شود و ما هم بتوانیم گام کوچک اما موثری را در این زمینه برداریم.»

هیچ نظری برای “ رییس کمیسیون تخصصی چای:گریدبندی چای از چالش‌های مهم رییس جدید سازمان چای است/بخش پژوهشی سازمان باید تقویت شود ” ارسال نشده است.

نظر بدهید