سهم صنعت چای از بودجه ۱۴۰۰ چقدر است؟

۱۳ , آذر , ۱۳۹۹

 

لایحه بودجه ۱۴۰۰ چهارشنبه توسط رئیس سازمان برنامه و بودجه تقدیم مجلس شد. در این لایحه برای ساماندهی تولید و خرید تضمینی چای چقدر در نظر گرفته شده است؟

براساس لایحه بودجه ۱۴۰۰ دولت برای نان و خرید تضمینی گندم ۲۲۰ هزار میلیارد ریال معادل ۲۲ هزار میلیارد تومان یارانه در نظر گرفته است. این در حالی است که یارانه نان و خرید تضمینی گندم در بودجه امسال، ۱۲۱ هزار میلیارد ریال معادل ۱۲ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان تومان بوده است. مقایسه این اعداد نشان می دهد که دولت برای این بخش در سال آینده یارانه بیشتری تخصیص داده است.
همچنین در این لایحه برای ساماندهی تولید و خرید تضمینی چای کشور ۲۰۰۰ میلیارد ریال معادل ۲۰۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.
همچنین برای تنظیم بازار کالاهای اساسی و ضروری و تادیه تعهدات مربوطه (۳۵۰۰) و شیر مدارس (۵۰۰۰) ۸۵۰۰ میلیارد ریال معادل ۸۵۰ میلیارد تومان و برای خرید واکسن واکسیناسیون دام (۳۵۰۰) و یارانه سود تسهیلات سرمایه درگردش واحدهای پرورش نژاد آرین (۱۶۸۰)، ۵۱۸۰ میلیارد ریال معادل ۵۱۸ میلیارد تومان یارانه در نظر گرفته است.
حبیب جهانساز رئیس سازمان چای کشور، چهارشنبه با اشاره به پرداخت ۱۲ میلیارد تومان دیگر از مطالبات چایکاران گفته بود این مبلغ همه سهم دولت از مطالبات چایکاران بوده است و مابقی مطالبات چایکاران سهم کارخانه های چای‌سازی است که تلاش می‌کنیم هرچه سریع تر به حساب چایکاران واریز شود.
بخ گفته وی، دولت امسال برای خرید ۱۳۲ هزار تن برگ سبز چای؛ ۴۸۹ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان به حساب چایکاران واریز کرده است.
منبع: ایسنا

@iranteabourse

هیچ نظری برای “ سهم صنعت چای از بودجه ۱۴۰۰ چقدر است؟ ” ارسال نشده است.

نظر بدهید