قدیمی ترین حراجی چای جهان آنلاین شد

۶ , اردیبهشت , ۱۳۹۹

بیش از ۲۰ سال است که مذاکرات برای دیجیتالی کردن حراج‌های چای کلمبو ادامه داشته اما همه‌گیری ویروس کرونا باعث شد تا این تغییر و تحول عملی شود.

شیوع ویروس دست اندرکاران چای کلمبو در سریلانکا که قدمتی ۱۲۰ ساله دارد را برآن داشته تا این مراسم را به صورت مجازی برگزار کنند.

گفته شده که تنها در سه روز نخست این حراجی که در بازه زمانی چهارم تا نوزدهم آوریل برگزار شده بیش از ۱۶٫۵ میلیون کیلوگرم چای فروخته شده است. حراجی آنلاین این اجازه را به صنعت چای سریلانکا داده که محموله چای به ارزش ۱٫۵ میلیارد دلار در شرایط همه‌گیری کرونا صادر کند.

جیانتا کاروناتارنا رییس انجمن تجار چای کلمبو، در این باره گفت: بیش از ۲۰ سال است که مذاکرات برای دیجیتالی کردن حراج‌های چای کلمبو ادامه داشته اما همه‌گیری ویروس کرونا باعث شد تا این تغییر و تحول عملی شود.

وی در ادامه گفت: حراجی چای کلمبو یک نهاد ۱۲۶ ساله است به همین دلیل تغییر دادن ذهنیت برخی از دست اندرکاران این موسسه کار راحتی نبود. نگاه ما این بود که حراجی را به فضای مجازی ببریم چرا که مزیت‌هایی زیادی دارد از جمله کاهش هزینه‌ها، بهره‌وری بیشتر و البته شفافیت بیشتر.

برخی از دست اندرکاران صنعت چای در سریلانکا پیش‌بینی کرده‌اند که با آشنایی بیشتر خریداران و کارگزاری‌ها با فرایند ثبت نام و خرید محصول در پلتفرم، استقبال از حراجی آنلاین بیشتر خواهد شد.

منبع: شینهوا

هیچ نظری برای “ قدیمی ترین حراجی چای جهان آنلاین شد ” ارسال نشده است.

نظر بدهید