مصرف انواع چای در انگلیس بر پایه طبقات اجتماعی+ نمودار

۲۲ , اسفند , ۱۳۹۶

طبقات عالی، خوب و متوسط به بالای جامعه انگلیس کمتر از طبقات متوسط به پایین این جامعه چای سیاه مصرف می‌کنند و در مقابل چای میوه‌ای و گیاهی بیشتری می‌نوشند.

 نمودار زیر مصرف انواع چای را بر پایه طبقات اجتماعی در انگلیس نشان می‌دهد. رنگ آبی نمایانگر طبقات A و B و C1 است و رنگ مشکی نمایانگر طبقات C2 و D و E

مصرف چای در طبقات اجتماعی

برپایه این نمودار؛ طبقات عالی، خوب و متوسط به بالای جامعه حدود ۴۸ درصد چای سیاه و طبقات متوسط به پایین، ضعیف و خیلی ضعیف جامعه انگلیس ۵۲ درصد چای سیاه مصف می‌کنند.

همچنین طبقات عالی، خوب و متوسط به بالای جامعه حدود ۶۳درصد چای میوه‌ای و دارویی و طبقات متوسط به پایین، ضعیف و خیلی ضعیف جامعه انگلیس ۳۷درصد این نوع چای  را مصرف می‌کنند.

طبقات عالی، خوب و متوسط به بالای جامعه حدود ۶۶درصد چای کیسه‌ای  و طبقات متوسط به پایین، ضعیف و خیلی ضعیف جامعه انگلیس ۳۴درصد این نوع چای را مصرف می‌کنند.

طبقات عالی، خوب و متوسط به بالای جامعه حدود ۵۹ درصد چای سبز  و طبقات متوسط به پایین، ضعیف و خیلی ضعیف جامعه انگلیس ۴۱درصد این نوع چای را مصرف می‌کنند.

بر پایه جدول پایین، دهک‌های درآمدی جامعه  از سطح کمترین درآمد به بیشترین درآمد (دهک اول به دهک دهم) مرتب می‌شود و در هر دهک، یک دهم جمعیت قرار می‌گیرد. سطح اجتماعی A بیشترین درآمد را داشته و سطح اجتماعیE بسیار فقیر هستند.این روش یکی از روش‌های کلاسیک دسته‌بندی مصرف کنندگان در بخش‌بندی‌بازار (Segmentation) است.

 

دهک بندی

 

 طبق برآورد آماری در سال ۲۰۱۶ در میان انگلیسی‌ها، ۳۴ درصد آنها چای را با شیر و بدون شکر می‌نوشند و ۱۵ درصد هم ترجیح می‌دهند چای خود را با شیر و قند سرو کنند.
براساس آمار، چای سیاه انگلستان در سال ۲۰۱۵ نسبتبه انواع دیگر چای‌ها، بالاترین میزان فروش را داشته و چای میوه‌ای در جایگاه بعدی فروش چای سیاه قرار دارد. طبق برخی گزارش‌ها میزان مصرف چای در انگلیس نسبت به صرف قهوه در حال کاهش است./نوش آنلاین

هیچ نظری برای “ مصرف انواع چای در انگلیس بر پایه طبقات اجتماعی+ نمودار ” ارسال نشده است.

نظر بدهید