معاون بهبود تولیدات چای سازمان چای کشور :مساحت زیر کشت چای سیر صعودی داشته است

۱۲ , خرداد , ۱۳۹۸

 

معاون بهبود تولیدات چای سازمان چای کشور می گوید با توجه به اقدامات انگیزشی صورت گرفته مساحت زیر کشت چای سیر صعودی و بدون کاهش بوده است

 خیرالله امیری با بیان اینکه در حال حاضر ایران از نظر تولید و سطح زیر کشت چای در رتبه پانزدهم و از نظر مصرف در رده دوازدهم جهان قرار دارد، می‌افزاید: برداشت از باغات چای از اواخر فروردین یا اوایل اردیبهشت هرسال شروع و تا پایان مهر آن سال ادامه می‌یابد.

امیری با اشاره به اینکه بیش از ۲۶ هزار هکتار باغ چای در استان‌های گیلان و غرب مازندران وجود دارد که حدود ۲۱ هزار هکتار آن فعال است، ادامه می‌دهد: شهرستان‌های لاهیجان، املش، لنگرود و رودسر بالاترین سطح زیر کشت چای را به خود اختصاص داده‌اند.

وی به اشتغال بیش از ۵۰ هزار خانوار چای‌کار به‌صورت مستقیم در صنعت چای اشاره و می‌افزاید: امسال ۱۵۸ کارخانه چای‌سازی در مناطق مختلف چای‌خیز گیلان و مازندران برگ سبز چای را از چای‌کاران خریداری و چای خشک تولید می‌کنند و به‌طورکلی حدود ۵۰۰ هزار نفر به‌طور مستقیم و غیرمستقیم در بخش صنعت چای کشور مشغول به فعالیت هستند.

افزایش تولید در واحد سطح

امیری درباره میزان تولید چای نیز با بیان اینکه در سال ۹۷ بیش از ۱۱۲ هزار تن برگ سبز چای از چایکاران گیلان و مازندران خریداری شد که از این میزان حدود ۲۵ هزار تن چای خشک استحصال شد، اظهار می‌کند: در سال زراعی جاری تاکنون بیش از ۵۰ هزار تن برگ سبز خریداری شده که نسبت به سال گذشته حدود ۱۸ درصد افزایش یافته است.

معاون بهبود تولیدات چای سازمان چای کشور ادامه می‌دهد: خوشبختانه در سال‌های اخیر میزان تولید در واحد سطح افزایش یافته که از علل قابل ذکر آن می‌توان به آموزش بهره برداران، احیای باغات رها شده چای، انجام عملیات به‌زراعی و توجه به تغذیه و نگهداری باغات اشاره کرد البته سازمان چای کشور برای پرداخت تسهیلات کم بهره یا بی بهره برای چایکاران و کارخانجات چای سازی از طریق صندوق حمایت از توسعه صنعت چای به عنوان بازوی مالی سازمان چای اقدام کرده است.

وی در پاسخ به این سوال که میزان تولید و مساحت زیر کشت هم اکنون نسبت به سالهای اخیر چه تغییری داشته است به خبرنگار مهر می‌گوید: با توجه به اقدامات انگیزشی صورت گرفته سیر صعودی و بدون کاهش بوده است.

امیری همچنین درباره واردات چای نیز می‌افزاید: با توجه به مقدار تقریباً مشخص تولید چای داخلی، مازاد نیاز مصرف چای از طریق وزارتخانه بررسی و مجوز واردات انجام می‌شود. بر اساس آمار گرفته شده از گمرک در سال گذشته بیش از ۱۶ هزار تن از چای تولیدی کشور صادر شده است.

مهم‌ترین مشکلات چایکاران گیلان

این مسئول درباره مهم‌ترین مشکلات چای‌کاران و تمهیدات اندیشیده شده برای کاهش آن نیز اظهار می‌کند: هزینه بالای باغداری در مقایسه با قیمت برگ سبز چای از دغدغه‌های اصلی چای‌کاران است. بسیاری از عملیات داشت همچون شخم زمستانه، هرس، وجین علف‌های هرز، تغذیه باغات (استفاده مناسب و درست از کودهای مختلف)، مرمت باغات چای از جمله تغییر الگوی آرایش کشت در خلاف جهت شیب باغات شیب‌دار و … با توجه به قیمت پایین برگ سبز درجه‌یک و دو در مقایسه با سایر محصولات کشاورزی و تورم و نوسانات ارزی، توسط چای‌کاران با شتاب کمتری همراه بوده اما در آینده با حمایت‌ها و برنامه‌ریزی‌هایی که در شرف انجام است، احتمالاً سرعت و رونق بیشتری انتظار می‌رود.

وی یادآور می‌شود: پرداخت تسهیلات بیشتر به چای‌کاران از طریق اختصاص اعتبارات تملکی و وجوه اداره شده سازمان چای، افزایش سرمایه صندوق توسعه صنعت چای کشور، آموزش بیشتر بهره‌برداران، توان‌افزایی برای فعالیت مناسب و عملیاتی تشکل‌های خصوصی و تعاونی تولید چای‌کاری و افزایش قیمت برگ سبز چای تا حد زیادی می‌تواند باعث ایجاد دلگرمی و رونق بیشتر در این صنعت اشتغال‌زا شود.

معاون بهبود سازمان چای تصریح می‌کند: دستیابی به افزایش تولید کمی و کیفی بیشتر چای از طریق انجام عملیات به زراعی، تجهیز و گسترش روش‌های آبیاری تحت‌فشار باغ‌های چای، ارتقای ضریب مکانیزاسیون از طریق ماشین‌آلات هرس، برگ چین و …، توجه به نهاده‌های کشاورزی و تغذیه که با برنامه در دست اجرای اصلاح ردیف‌های چای در خلاف جهت شیب آسان‌تر انجام می‌گیرد، میسر می‌شود و توانمندسازی بهره‌برداران در بخش تولید و همگامی بخش‌های تحقیقات شرایط مناسبی را برای صنعت چای کشور مهیا خواهد کرد.

منبع: مهر

هیچ نظری برای “ معاون بهبود تولیدات چای سازمان چای کشور :مساحت زیر کشت چای سیر صعودی داشته است ” ارسال نشده است.

نظر بدهید