موافقت رئیس‌جمهوری برای حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی واردات چای

۱۹ , اسفند , ۱۳۹۷

موافقت رئیس‌جمهوری برای حذف ارز 4200 تومانی واردات چای

استاندار گیلان خبر داد؛

موافقت رئیس‌جمهوری برای حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی واردات چای

استاندار گیلان با اشاره به موافقت رئیس‌جمهوری برای حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی برای واردات چای، این تصمیم را در جهت حمایت از تولید داخلی خواند.

مصطفی سالاری عصر شنبه در مراسم معارفه فرماندار شهرستان رودسر؛ با تقدیر از حماسه حضور مردم در استقبال از رئیس جمهوری اظهار داشت: گیلانیان با حضور پرشور در ورزشگاه تختی لاهیجان ، همبستگی و حمایت خالصانه خود از خدمتگذاران نظام جمهوری اسلامی‌را بار دیگر به ایرانیان و جهانیان به اثبات رساندند.

سالاری با بیان اینکه فرهنگ میهمان نوازی گیلانیان در سفر رئیس جمهوری بیش از پیش انعکاسی گسترده داشت، افزود: بزرگترین دستاورد سفر دکتر روحانی به گیلان، نمایش صلابت مردم در برابر توطئه دشمنان ، ناملایمات اقتصادی و حفظ وحدت ملی است.

وی افتتاح پروژه راه آهن به عنوان یکی از مطالبات به حق مردم گیلان را از دیگر دستاوردهای سفر رئیس جمهوری به گیلان خواند و گفت: تصمیمات دکتر روحانی برای اتصال این خط ریلی به بندر انزلی، بندر کاسپین و آستارا موجب شتاب در توسعه ملی و منطقه ای، توسعه روابط خارجی و نیز توسعه تجارت ایران با کشورهای همسایه است.

نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه برای افتتاح این پروژه بالغ بر ۱۸۰۰میلیارد تومان هزینه شده، تصریح کرد: هزینه اجرای این پروژه عظیم با نرخ امروز از چهار هزار میلیارد تومان هم گذر می‌کند.

سالاری گفت: مجموع تصمیماتی که در خصوص تخصیص اعتبار برای سال‌های۹۸ و ۹۹گرفته شده بیش از ۱۹۳۰ میلیارد تومان در حوزه عمرانی است که در این امر رئیس جمهوری نسبت به گیلان نگاه ویژه ای داشته است.

استاندار گیلان افتتاح و یا آغاز عملیات اجرایی پروژه‌های متعدد در جریان سفر رئیس جمهوری و کاروان تدبیر و امید به گیلان با اعتباری بالغ برچهار هزار میلیارد تومان و امضای تفاهم نامه با سازمان‌های اقتصادی را از دیگر دستاوردهای گیلان در روزهای اخیر خواند.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود شهرستان رودسر را منحصربفرد خواند که علاوه بر داشتن مواهب طبیعی بسیار زیبا در بخش تولیدات کشاورزی هم در کشور جایگاه ویژه ای دارد اما نارسایی‌هایی نیز در استفاده صحیح از این منابع عظیم دارد.

سالاری بر لزوم توجه به زیرساخت‌ها و تکمیل آن با بهره گیری از توان بخش خصوصی تاکید کرد و افزود: در اجرای پروژه‌ها باید اولویت بندی بر اساس نیازسنجی‌ها و انتفاع مردمی‌مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به موافقت رئیس جمهوری برای حذف ارز ۴۲۰۰تومانی برای واردات چای ، این تصمیم را در جهت حمایت از تولید داخلی خواند.

سالاری تخصیص بودجه برای مناطق سیل زده این شهرستان را مورد بحث قرار داد و گفت: انجام اقدامات اساسی همچون لایروبی بسترهای آبی امکان بروز مجدد این حادثه را کاهش می‌دهد.

نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه تعامل و هم افزایی در رفع مشکلات یک ضرورت به شمار می‌آید، رفع بسیاری از مسائل و مشکلات را در گرو خرد جمعی و توجه به کاهش هزینه‌ها برای اجرا خواند و گفت: مدیریت صحیح منابع باید مورد توجه همه مسئولان قرار گیرد.

وی تصریح کرد: دولت برای رفع مشکلات عمومی‌تلاش می‌کند تا با توجه به منابع موجود بیشترین اثرگذاری را داشته باشد اما در این مسیر باید از نظارت مردمی‌و مشارکت آنان هم برخوردار شد.

سالاری نظارت مردمی‌را گامی‌موثر در اجرای صحیح اقدامات دولت خواند و گفت: باید در جهت تقویت این مسئله و مشارکت دادن افراد در امر نظارت که همان مصداق امر به معروف و نهی از منکر است تلاش کنیم.

استاندار گیلان مطالبه گری، انتقاد و انتظارات را نیازمند توجه به چارچوب قانون و بررسی‌های کارشناسانه خواند و اظهار داشت: باید بهره گیری از خرد جمعی برای رفع مشکلات عمومی‌تقویت شود.

وی مدیریت محلی را مکمل مدیریت در ابعاد استانی و کلان دانست که باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد و بر لزوم نگاه جامع فعالان این بخش در کاهش نارسایی‌های جوامع محلی تاکید کرد.

استاندار گیلان با تقدیر از تلاش‌های علی وارسته برای مدیریت چند ماهه فرمانداری رودسر، حسین اسماعیل پور را که خود بومی‌شهرستان رودسر است به عنوان فرماندار جدید معرفی کرد و از او خواست تا با تمام توان در رونق و آبادانی این شهرستان تلاش کند.

اسماعیل پور پیش از این فرمانداری شهرستان‌های فومن و صومعه سرا و همچنین سرپرستی اداره کل امنیتی – انتظامی‌استانداری گیلان را در کارنامه کاری خود دارد.

رودسر با چهار بخش مرکزی، چابکسر، کلاچای و رحیم آباد در ۷۵ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع است. این شهرستان ۱۴۷ هزار و ۳۹۹ نفر شامل ۵۱ هزار و ۵۸۶ خانوار جمعیت دارد که از این میان؛ ۷۳ هزار و ۷۰۹ نفر شامل ۲۵ هزار و ۳۴۰ خانوار در مناطق شهری و ۷۳ هزار و ۶۸۹ نفر شامل ۲۶ هزار و ۲۴۵ خانوار ساکن مناطق روستایی هستند.

منبع: ایرنا

هیچ نظری برای “ موافقت رئیس‌جمهوری برای حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی واردات چای ” ارسال نشده است.

نظر بدهید