نشست چای سنتی و تشریح آداب و رسوم فرهنگی مشترک برگزار شد

۲۱ , شهریور , ۱۳۹۸

با
با دعوت انجمن بین المللی هنرمندان ژاپن؛ نشست چای سنتی و تشریح آداب و رسوم فرهنگی مشترک در پارک ژاپنی Mejiro garden  برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی ،این مراسم در ادامه برنامه قبلی رایزنی فرهنگی و با مشارکت این انجمن با عنوان ” سفره ایرانی، چای ایرانی” برگزار شد.

به دعوت انجمن بین المللی هنرمندان از رایزنی فرهنگی کشورمان در ژاپن و با شرکت تعدادی از هنرمندان در راستای شناخت اشتراکات فرهنگی، مراسم چای سنتی ژاپنی و آشنایی با مراسم سنتی چای ژاپنی به همراه رایزنی فرهنگی ایران با عنوان” اشتراکات فرهنگی و اداب و رسوم سنتی” در پارک ژاپنی Mejiro garden  برگزار شد.

در این برنامه، نمایندگان رایزنی فرهنگی کشورمان نیز حضور یافتند و در خصوص آداب و رسوم مشترک به ویژه فرهنگ پذیرایی، میهمان نوازی در ایران و اشتراکات فرهنگی در این زمینه  توضیحاتی را ارائه نمودند.

در این جلسه احسان جوانمردی محقق دانشگاه توکیو با توجه به ایام محرم و عزاداری امام حسین(ع) در ایران، به تشریح این مناسبت پرداخت و به طور خاص در ارتباط با مراسم ها و آداب و سنن و نذورات و … در این مناسبت مطالبی را ارائه نمود.

در ادامه و پس از توضیحات ارائه شده، مراسم چای سنتی ژاپنی توسط انجمن بین المللی هنرمندان(اوراسنکا) برگزار گردید.

لازم به ذکر است در تاریخ ۱۶ تیر ۹۸ و به همت رایزنی فرهنگی و همکاری این انجمن، نشستی با عنوان “معرفی ایران، سفره ایرانی” برگزار گردید که بیش از ۱۲۰ نفر از علاقه مندان ژاپنی در این برنامه شرکت کردند.

 

هیچ نظری برای “ نشست چای سنتی و تشریح آداب و رسوم فرهنگی مشترک برگزار شد ” ارسال نشده است.

نظر بدهید