واریز ۱۳ میلیارد و ۶۳۰ میلیون ریال دیگر از مطالبات چایکاران

۶ , دی , ۱۳۹۶

 

رئیس سازمان چای کشور  گفت: طی هفته جاری و در دو مرحله ، ۱۳ میلیارد و ۶۳۰ میلیون ریال از باقیمانده مطالبات چایکاران شمال کشور پرداخت شد.
محمدولی روزبهان گفت: در پی پرداخت تدریجی مطالبات چایکاران، شنبه گذشته، ۷ میلیارد و ۶۳۰ میلیون ریال و دیروز (سه‌شنبه) نیز ۶ میلیارد ریال از مطالبات باقیمانده چایکاران شمال کشور به حساب عابر بانک سپه آنان واریز شده که مجموع پرداختی‌ها بابت بهای برگ سبز تاکنون به یک هزار و ۶۲۰ میلیارد ریال رسیده است.

وی خاطرنشان کرد: این مبلغ بیش از ۸۰ درصد مطالبات کشاورزان چایکاران را شامل می‌شود و بقیه نیز با پرداخت قدرالسهم کارخانه‌های چایسازی، با فروش چای تولیدی به تدریج پرداخت خواهد شد.
روزبهان یادآور شد: حدود ۳۴۰ میلیارد ریال از مجموع مطالبات چایکاران شمال کشور باقی مانده است.

وی قدرالسهم دولت بابت بهای برگ سبز را ۶۰ درصد و کارخانه‌های چایسازی را ۴۰ درصد ذکر و اضافه کرد: سهم کارخانه‌داران چایسازی بابت برگ سبز در مجموع ۸۱۰ میلیارد ریال بوده و تاکنون ۳۲۰ میلیارد ریال دیگر از حساب کارخانه داران باقی مانده که به زودی پرداخت می‌کنند.

استان‌های گیلان و مازندران بین ۲۵ تا ۲۸ هزار هکتار باغ چای دارند که ۹۰ درصد این باغ‌ها در استان گیلان واقع است. برداشت برگ سبز چای از باغ‌های شمال کشور در سه چین بهاره، تابستانه و پاییزه صورت می‌گیرد که چین بهاره از اوایل اردیبهشت ماه، تابستانه از نیمه دوم خردادماه و چین پاییزه در شهریور و مهرماه انجام می‌شود.

در فصل زراعی گذشته (اردیبهشت تا پایان مهر) ۱۰۷ هزار و ۵۰۰ تن برگ سبز چای به ارزش اقتصادی افزون بر ۲ هزار میلیارد ریال از چایکاران شمال خریداری شد.
حدود ۵۰ هزار خانوار چایکار به تولید برگ سبز چای فعالیت دارند.

لاهیجان در ۴۰ کیلومتری شرق مرکز استان گیلان واقع شده و سازمان چای کشور در این شهرستان استقرار دارد.

هیچ نظری برای “ واریز ۱۳ میلیارد و ۶۳۰ میلیون ریال دیگر از مطالبات چایکاران ” ارسال نشده است.

نظر بدهید