ورود دادستانی به پرونده برند معروف چای کیسه‌ای

۱۴ , اسفند , ۱۳۹۶

 

معاون دادستان عمومی و انقلاب مرکز خراسان رضوی در حفظ حقوق عامه گفت: تمام چای وارداتی در این استان نمونه برداری و آزمایش می شود.

قاضی محمد بخشی محبی  به ایرنا گفت: در پی توقیف چای وارداتی آلوده به جوش شیرین در مشهد به دلیل اهمیت موضوع و توجه به صیانت از سلامت مردم و حملات احتمالی دشمن در جهت آفند زیستی از تمام چای‌های موجود در سطح استان که پایه وارداتی دارند نمونه برداری می‌شود.
وی بیان کرد: این مهم با معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی مشهد مکاتبه شده و باید هر چه سریعتر نسبت به آن اقدام شود. بخشی محبی ادامه داد: در این آزمایش‌ها آغشته بودن چای به مواد افزودنی غیرمجاز بررسی و آزمایش می‌شود. حدود یک هفته پیش در پی ارائه گزارشی به حوزه دادستانی مبنی بر توزیع گسترده برند معروف چای کیسه ای مخلوط با جوش شیرین، تحقیقات در این زمینه آغاز شد.  با دستور دادستانی محموله پنج تنی چای موجود در انبار این کارخانه توقیف و نمونه برداری توسط سازمان صنعت و معدن خراسان رضوی انجام شد.
طبق اعلام نظر آزمایشگاه مشخص شد این چای با جوش شیرین مخلوط شده که برای سلامت انسان مضر است. مدیر این کارخانه امروز برای ارائه توضیحات به دادسرای مشهد احضار می‌شود.
@iranteabourse

هیچ نظری برای “ ورود دادستانی به پرونده برند معروف چای کیسه‌ای ” ارسال نشده است.

نظر بدهید