ویژگی‌های اصلی بازار چای در آلمان

۱۰ , اردیبهشت , ۱۳۹۸
بازار چای آلمان

رهبران اصلی بازار چای در آلمان شرکت‌های داخلی این کشور مانند Teekanne و OTG هستند که از محبوبیت و آگاهی بالایی نزد مصرف کنندگان چای در آلمان برخوردارند.

مریم رضوانی: در این گزارش به ۷ نکته جالب از بازار چای در کشور آلمان اشاره شده است.

  •  در بازار چای آلمان هم به دلیل افزایش آگاهی و حساسیت نسبت به محصولات سلامت بخش تقاضا برای چای سفید در سال ۲۰۱۷ افزایش یافت. با این وجود چای سیاه بیشترین سهم بازار را در آلمان دارد و سهم بازار چای سبز نیز در چند سال اخیر افزایش یافته است.
  • در سال ۲۰۱۷ مصرف چای در کشور آلمان به بالاترین سطح خود رسید. جالب اینکه آلمانی‌ها تصور می کنند چای نوشیدنی سالم تری نسبت به قهوه است و به همین دلیل افزایش مصرف چای در آلمان در برابر مصرف قوه ارزیابی شده است.
  • مصرف کنندگان آلمانی در سال ۲۰۱۵ تقریبا ۱۹،۴۰۰ تن چای در هر سال مصرف کردند. این رقم  در مقایسه با رقم تولید جهانی در مجموع ۵،۲۰۰،۳۲۴ تن چای در سال ۲۰۱۵ کوچک به نظر می رسد باید توجه داشت اما چای مصرف شده در آلمان بسیار با کیفیت است.
  • رهبران اصلی بازار چای در آلمان شرکت‌های داخلی این کشور مانند Teekanne و OTG (Ostfriesische Tee Gesellschaft) هستند که از محبوبیت و آگاهی بالایی نزد مصرف کنندگان چای در آلمان برخوردارند.
  • کمپانی ۵ فنجان و  مقداری شکر( ۵CUPS AND SOME SUGAR ) در اکتبر ۲۰۱۷ به عنوان یک استارت آپ با ارائه ترکیب‌های جدید از چای و شیوه فروش آنلاین فعالیت خودش را آغاز کرد و یکی از تحولات مهم بازار چای آلمان بود.
  • کارشناسان صنعت چای آلمان پیش بینی می‌کنند با وجود سختی ایجاد تنوع در چای اما شرکت‌هایی همچنان در این کشور موفق‌تر خواهند بود در در ارائه این نوشیدنی با ترکیب‌های متنوع  و همچنین چای تخصصی موفق‌تر باشند.
  • بر پایه آمار سال ۲۰۱۵ آلمان بزرگترین صادر کننده مجدد و دومین وارد کننده بزرگ چای در میان کشورهای اروپایی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین بالاترین میزان فروش چای بر اساس بسته‌بندی در آلمان، چای کیسه‌‌ای با فروش ۵۶۶٫۵ میلیون یورو و کمترین فروش را چای با بسته‌بندی هرمی با فروش ۱۳ میلیون یورو در سال ۲۰۱۶ داشته است. در یک نظرسنجی در سال ۲۰۱۷ مشخص شد که ۳۵ درصد آلمانی‌ها هر روز چای مصرف می‎کنند.

چای در آلمان هم مانند آمریکا، انگلیس بیشتر در منزل بیشتر از هر مکانی نوشیده می‌شود.آلمانی‌ها به خاطر طبیعت سردسیر کشورشان بیشتر از آمریکایی‌ها و انگلیسی‌ها چای را به خاطر گرم شدن می‌نوشند.

 

هیچ نظری برای “ ویژگی‌های اصلی بازار چای در آلمان ” ارسال نشده است.

نظر بدهید