پرسش‌های انتقادی یک نماینده مجلس از سازمان چای

۲ , دی , ۱۳۹۶

 
نماینده لاهیجان و سیاهکل با بیان اینکه چرا بخش بازرگانی‌ سازمان چای فعال نیست، گفت: مگر ریاست سازمان چای فقط یک کارمند بانک یا یک رئیس بانک است؟ و پول را از آنجا بگیرد و آنجا بپردازد او باید نقش بازرگانی خود را حتما ایفا کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین، ذبیح‌الله نیک‌فر در نشست خبری بابیان اینکه به نوع قرارداد و اقدامات سازمان چای اعتراض داریم اظهار می‌کند: سازمان چای می‌گوید که خرید تضمینی برگ سبز چای راداریم ولی موقع پرداخت باغ‌های برگ سبز چای می‌شود می‌گوید کارخانه‌ها سهم ۴۰ درصد خودشان را ندادند تا ما پرداخت کنیم.

وی با بیان اینکه معلوم نیست کشاورز متولی دریافت پول خود‌ از کارخانه‌هاست یا سازمان چای می‌گوید: سازمان چای چرا قراردادی را تنظیم نمی‌فرماید که امروز بتواند پاسخگوی کشاورز باشد.

عضو مجمع نمایندگان گیلان نیز پیش از این به‌ ضرورت پرداخت مطالبات چایکاران و پایان دادن به دل‌مشغولی‌های کشاورزان تأکید کرده و گفت: فرمانداران و مسئولان ادارات چای و همچنین رئیس سازمان چای مسئول این کار هستند و باید هرچه سریع‌تر مطالبات کشاورزان را پرداخت کنند.

به گفته نیک‌فر برخی از چایکاران و کشاورزان از تامین نان شب معذور هستند و باید فکر اساسی در این زمینه صورت گیرد.

عدم پرداخت مطالبات چایکاران

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی‌می‌افزاید: الان چند ماه از آخرین برداشت چای از باغ‌های چای گذشته است ولی هنوز کشاورزها‌ دغدغه دریافت بهای برگ سبز چای دارند.

سازمان چای بخش بازرگانی خود را فعال کند

نیک‌فر با بیان اینکه چرا بخش بازاریابی و بازرگانی‌ سازمان چای فعال نیست، تصریح می‌کند: مگر ریاست سازمان چای فقط یک کارمند بانک یا یک رئیس بانک است؟ و پول را از آنجا بگیرد و آنجا بپردازد بلکه باید نقش بازرگانی خود را حتماً ایفا کند.

بوته‌های چای دارای قدمت ۶۰ تا ۱۲۰ سال اصلاح شوند

وی با تأکید بر اینکه ریاست سازمان چای باید نقش خودش را در اصلاح باغ‌های چای ایفا می‌کند، بیان کرد: او همکاری نزدیک با پژوهشکده چای داشته باشد و اصلاح بوته‌های چای که قدمت ۶۰ تا ۱۲۰ سال دارد دیگر نمی‌تواند از نظر کمی‌و کیفی پاسخگو باشند و چای مطلوبی تحویل دهند.

سازمان چای باید بر تولید چای درجه یک نظارت داشته باشد

عضو مجمع نمایندگان گیلان در خانه ملت بیان می‌کند: باید کارخانه‌ها بتوانند چای خوب و درجه‌یک تولید کنند و این‌ها از وظایف سازمان چای است اما این وظایف ایفا نمی‌شود و فقط نشان این است که چند نفر را به‌عنوان ناظر در کارخانه‌ها می‌فرستند.

منبع: فارس

هیچ نظری برای “ پرسش‌های انتقادی یک نماینده مجلس از سازمان چای ” ارسال نشده است.

نظر بدهید