چای از لیست دریافت‌کنندگان ارز دولتی حذف شد

۲۰ , بهمن , ۱۳۹۸

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس عنوان کرد: ساماندهی ارزی با همت بانک مرکزی نتایج مثبتی به همراه داشته است.

معصومه آقاپور علیشاهی با تاکید بر ضرورت تک نرخی شدن ارز گفت: اظهارات رئیس کل بانک مرکزی در خصوص ساماندهی ارزی مورد تایید است و باید به مسیر تک نرخی شدن ارز به‌تدریج حرکت کنیم.

نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه درحال‌حاضر ارز دولتی به ۵ الی ۶ قلم از نیازهای اساسی مردم اختصاص می‌یابد، افزود: با توجه به اینکه نظام توزیع ما مشکل داشته و تاثیر تخصیص ارز دولتی به این کالاها در نهایت در سفره مردم احساس نمی‌شود، باید به حذف این نوع ارز اقدام کنیم.

وی با تاکید بر اینکه ارائه ارز دولتی به یک قلم کالا به طور مثال کنجاله نمی‌تواند از بالا رفتن نرخ مرغ جلوگیری کند، تصریح کرد: تا زمانی که هزینه‌های مرتبط با این محصول کنترل نشود ارائه ارز دولتی کارساز نیست. این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه دولت در حوزه ارز دولتی احتیاط می‌کند، گفت: سرنوشت ارز دولتی باید به سرنوشت آزادسازی نرخ سوخت البته که به‌تدریج دچار شود.

آقاپور علیشاهی با تاکید بر اینکه آزادسازی نرخ‌ها با هدف رقابتی شدن قیمت‌ها باید انجام شود، تصریح کرد: این موضوع باید در کمک هزینه معیشتی خانوار دیده شود و به این ترتیب ارائه یارانه نیز هدفمند تر از قبل شده و دست دلالان کوتاه می‌شود.

وی با بیان اینکه درحال‌حاضر ارائه ارز دولتی به اقلام محدودتری در دستور کار قرار گرفته است، افزود: یکی از کالاهایی که از دریافت ارز دولتی حذف شده‌اند چای بوده و شکر نیز در این فرآیند قرار گرفته است.

آقاپور علیشاهی ادامه داد: تفاوت نرخ‌ها بعد از آزادسازی به طور حتم بیشتر در سفره مردم ملموس خواهد شد. عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: ساماندهی ارزی با همت بانک مرکزی نتایج مثبتی داشته و با تلاش برای تک نرخی شدن این بازار امید به بهتر شدن شرایط نیز می‌رود.

منبع: ایبِنا

هیچ نظری برای “ چای از لیست دریافت‌کنندگان ارز دولتی حذف شد ” ارسال نشده است.

نظر بدهید