چای ظرفیت توسعه مبادلات میان ایران و هند را دارد

۲۴ , مرداد , ۱۳۹۸

سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در حیدرآباد هند می‌گوید چای هند از جمله کالاهایی است که در توسعه ظرفیت مبادلات میان ایران و هند می تواند مورد توجه باشد.

 سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در حیدرآباد هند در بوشهر گفت: پارسال در مجموع حجم مبادلات تجاری ایران ۱۸ میلیارد دلار گزارش شده که این مقدار به مراتب ظرفیت زیادی برای افزایش دارد.

محمد حق بین قمی افزود:درجمهوری اسلامی ایران همه چیز برای تبادلات تجاری با هند مهیاست و ما همواره هند را یکی از حوزه های کاری و تجاری خود می دانیم.

وی یادآورشد: باتوجه به تحریم های هوشمند کار سخت تر شده واکنون جنگ اقتصادی است و در چنین شرایطی باید شبانه روزی فکر چاره و راهکار برای عبور از موانع باشیم.

حق بین قمی ادامه داد: باید با پیدا کردن راه های عبور زمینه خرید و فروش کالا بین ایران و هند فراهم شود.

وی گفت: در این راستا راه اندازی خط کشتیرانی بین بوشهر و هند نیز به درخواست فعالان اقتصادی استان بوشهر مطرح شده که باید در تعامل با طرف هندی زمینه تحقق این مهم فراهم‌ شود.

وی اظهارکرد: ایران همواره با هند رابطه خوب و رو به توسعه ای داشته که چنین سابقه ای ظرفیتی برای توسعه بیش از پیش حجم مبادلات تجاری محسوب می شود.

حق بین قمی یادآورشد:در ایران و بویژه استان بوشهر تولیدات کشاورزی از جمله خرما و از طرف هند اقلامی از جمله برنج و چای ظرفیت های ارزشمند برای توسعه مبادلات تجاری این دو کشور محسوب می شود.

منبع: ایرنا

هیچ نظری برای “ چای ظرفیت توسعه مبادلات میان ایران و هند را دارد ” ارسال نشده است.

نظر بدهید