چین بهاره برگ سبز چای در کشور آغاز شد/ پیش‌بینی ۴۵ هزار تن در چین اول

۱۰ , اردیبهشت , ۱۳۹۸

رئیس سازمان چای کشور از آغاز چین بهاره برگ سبز چای از باغات چای شمال کشور خبر داد و گفت: پیش بینی می شود ۴۵ هزار تن برگ سبز چای در چین بهاره برداشت شود.

حبیب جهان‌ساز با اشاره به اینکه از امروز چین بهاره از باغات چای شمال کشور آغاز شد، اظهار کرد: با توجه به بارش باران شروع چین بهاره از باغات چای با یک هفته تأخیر از امروز آغاز شده است.

جهانساز در ادامه با بیان اینکه ۵۰ هزار بهره بردار برداشت برگ سبز چای از ۲۵ هزار هکتار باغ چای شمال را در استان‌های گیلان و مازندران آغاز کرده‌اند، گفت: پیش بینی می‌شود امسال شاهد برداشت ۱۱۵ هزار تن برگ سبز چای باشیم که از این میزان ۴۵ هزار تن مربوط به چین بهاره باشد.

وی همچنین به افزایش ۲۱ درصدی قیمت تضمینی خرید برگ سبز چای برای امسال اشاره کرد و افزود: برگ سبز چای درجه با ۲۰ درجه افزایش ۳۲ هزار و ۷۵۰ ریال و برگ سبز چای درجه دو نیز با ۲۱ درصد افزایش ۱۸ هزار و ۴۹۲ هزار ریال خریداری می‌شود.

رئیس سازمان چای کشور تاکنون ۱۲۰ کارخانه چای نیز برای خرید برگ سبز چای در گیلان و مازندران اعلام آمادگی کرده و با این سازمان قرار داد بسته‌اند، بیان کرد: این تعداد در روزهای آینده به ۱۶۰ کارخانه خواهد رسید.

منبع: مهر

هیچ نظری برای “ چین بهاره برگ سبز چای در کشور آغاز شد/ پیش‌بینی ۴۵ هزار تن در چین اول ” ارسال نشده است.

نظر بدهید