۱۲۵ هزار تن برگ سبز چای امسال از چایکاران گیلان و مازندران خریداری شد

۲۹ , مهر , ۱۳۹۸

رئیس سازمان چای کشور از پایان برداشت برگ سبز چای تا چند روز آینده خبر داد و گفت: تا کنون ۱۲۵ هزار و ۸۰۰ تن برگ سبز چای از چایکاران گیلان و مازندران خریداری شده است.

125 هزار تن برگ سبز چای امسال از چایکاران گیلان و مازندران خریداری شد

حبیب جهانساز صبح امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه فصل برداشت برگ سبز چای به زودی به پایان می‌رسد اظهار داشت: تا کنون ۱۲۵ هزار و ۸۰۰ تن برگ سبز چای از چایکاران گیلان و مازندران خریداری شده است که پیش‌بینی می‌شود این رقم تا پایان فصل برداشت به ۱۲۷ هزار تن افزایش یابد.

رئیس سازمان چای کشور با بیان اینکه فصل برداشت برگ سبز چای در دو استان گیلان و مازندران هر ساله از اوایل اردیبهشت آغاز شده و در انتهای مهر ماه به پایان می‌رسد عنوان کرد: ارزش اقتصادی محصول برگ سبز چای خریداری شده امسال از چایکاران گیلانی و مازندرانی چیزی در حدود ۳۴۱ میلیارد تومان برآورد شده است.

جهانساز در مورد نوع برگ سبز چای خریداری شده از چایکاران نیز اطلاعاتی را اعلام کرد و در تشریح بیشتر این موضوع ابراز داشت: طبق گزارشات موجود در سازمان چای کشور از مجموع ۱۲۵ هزار و ۸۰۰ تن برگ سبز برداشت و خریداری شده از کشاورزان حدود ۴۵ درصد از برگ سبزها درجه یک و ۵۵ درصد نیز درجه دوم بوده است.

بیشتر بخوانید

وی روند پرداخت مطالبات چایکاران دو استان گیلان و مازندران را رضایت‌بخش و خوب توصیف کرد و بیان داشت: تاکنون ۲۷۰ میلیارد تومان یعنی ۸۰ درصد از مطالبات چایکاران پرداخت و به حساب عابر بانک آنان واریز شده است و مابقی مطالبات آنان نیز با همکاری مشترک دولت و کارخانه‌داران متعاقباً و در اسرع وقت پرداخت می‌شود.

رئیس سازمان چای کشور از تولید بیش از ۲۷ هزار تن چای خشک باکیفیت ایرانی در کارخانجات فرآوری شمال کشور خبر داد و اظهار داشت: تولید برگ سبز چای و محصول چای خشک امسال در مقایسه با سال گذشته ۱۱ درصد رشد داشته است که از مؤثر بودن اقدامات حمایتی کشور از تولیدکنندگان داخلی حکایت دارد.

جهانساز مابقی مطالبات پرداخت نشده چایکاران گیلان و مازندران را نیز چیزی حدود ۷۱ میلیارد تومان دانست و تصریح کرد: طبق قرارداد منعقد شده بین کارخانجات چایسازی و سازمان چای کشور پس از پایان فصل برداشت برگ سبز چای در پایان مهر ماه، کارخانجات تا ۴۵ روز بعد از آن همچنان باز هستند و به فعالیت خود ادامه می‌دهند.

هیچ نظری برای “ ۱۲۵ هزار تن برگ سبز چای امسال از چایکاران گیلان و مازندران خریداری شد ” ارسال نشده است.

نظر بدهید