۸ مزیت‌ نسبی تولید چای در ایران/مهندس سید عبداله میرحسینی مقدم

۲۹ , مرداد , ۱۳۹۷

 

از چای شش ماه در سال در ایران بهره برداری می‌شود ولی به دلیل غنچه دهی بالای هیبریدهای چینی – آسامی ایرانی و شرایط محیطی مناسب تولید سالیانه آن تفاوت چندانی با کلون‌های آسامی ندارد.

مهندس سید عبداله میرحسینی مقدم  مشاور فنی صندوق حمایت از توسعه صنعت چای کشور مقاله‌ای را با موضوع «مزیت‌های نسبی تولید چای در ایران درصورت حمایت واقعی از صنعت چای» که در ادامه آن را می‌خوانید.

۱-  از نظر ارزش افزوده؛ اگر باغ‌های چای آبی درست رسیدگی شوند، متوسط تولید آن ۱۰ تن برگ سبز استاندارد در هکتار خواهد بود که ۲/۲ تن چای خشک خواهد داد. ارزش آن در بازار جهانی و ایران هر کیلو حدود ۳ دلار در مجموع هر هکتار باغ آبی ۶/۶ هزار دلار ارزش افزوده خواهد داشت و نسبت به سایر محصولات منطقه مثل برنج ( بین ۱۵۰۰۱۳۰۰ دلار ارزش افزوده دارد ) مزیت تولید نسبی دارد.

۲-  میزان اشغال زایی؛هر هکتار باغ چای حدود ۴۰۰ نفر روز کارگر در سال نیاز است. در حالیکه در برنج کمتر از ۲۰۰ نفر روز کارگر و سایر محصولات خیلی کمتر است.

۳-  میزان نیاز آب آبیاری برای تولید در هر هکتار باغ چای در شمال ایران  ۴۰۰۰-۳۵۰۰ متر مکعب در هکتار میب‌اشد، در حالی‌ که برنج به ۱۲۰۰۰ متر مکعب آب آبیاری نیاز دارد.

۴-  باعث حفظ خاک و جلوگیری از فرسایش، حفظ محیط زیست و پاکیزگی هوای محیط نسبت به سایر محصولات کشاورزی ( به دلیل سبز بودن در طول سال ) می‌شود و بعد از جنگل به دلیل داشتن ریشه‌های افشان سطحی و ریشه‌های اصلی عمیق در تثبیت خاک و جلوگیری از رانش زمین بسیار مفید است.

۵-  با آنکه از چای شش ماه در سال بهره برداری می‌شود ولی به دلیل غنچه دهی بالای هیبریدهای چینی – آسامی‌ایرانی و شرایط محیطی مناسب تولید سالیانه آن تفاوت چندانی با کلون‌های آسامی‌ندارد، ضمن اینکه کیفیت عطر و طعم آن بسیار بالا و جزء چای‌های خوش عطر و طعم دنیا و از نوع آسامی‌و سریلانکایی آن به مراتب بهتر است.

۶-  کاشت آن در زمین‌های درجه ۲ و شیب‌های ملایم امکان پذیر بوده است که محصولات دیگری را در این زمین‌ها با ویژگی‌های فوق در شمال نمی‌توان پیدا و جایگزین کرد.

۷-  شرایط اقلیمی‌تولید این محصول در ایران مجزا از سایر مناطق چایخیز بوده و از آنجایی که غیربومی‌است و در نتیجه از آفات و امراض تا حدود زیادی مبراست و هیچ نوع سمی‌تاکنون بر روی آن مصرف نشده و چای تولیدی ایران عاری از هرگونه باقیمانده سم است. در ضمن چای از عوارض زیست محیطی مصرف سموم نیز مبراست.

۸-  اقلیم کشت چای در دنیا محدود و قابل گسترش نیست. با توجه به افزایش نیاز جهانی در سال‌های آتی به آن، افزایش قیمت این محصول نسبت به سایر محصولات بیشتر خواهد بود.

در پایان اعلام می‌شود که در شرایط اقتصاد آزاد همه محصولات کشاورزی، چای در شرایط شمال ایران اگر به معنای واقعی حمایت گردد نسبت به همه محصولات دیگر از مزیت نسبی بالاتری برخوردار می‌باشد.

هیچ نظری برای “ ۸ مزیت‌ نسبی تولید چای در ایران/مهندس سید عبداله میرحسینی مقدم ” ارسال نشده است.

نظر بدهید