‍ افزایش ۴میلیاردو۶۶۰ میلیون تومانی درآمد چایکاران سیاهکلی در سال جاری

۳ , آذر , ۱۳۹۹

 

رئیس اداره چای شهرستان سیاهکل اعلام نمود: امسال مقدار ۵۳۳۱۰۴۸ کیلوگرم برگ سبز چای توسط چایکاران سیاهکلی به کارخانجات چایسازی این شهرستان تحویل گردید که ۲۲۷۳۲۸۷کیلوگرم(۴۲ درصد) درجه یک و ۳۰۵۷۷۶۱ کیلوگرم(۵۸ درصد) درجه دو و ارزش ریالی آن ۲۰۵۴۷۷۳۱۵۰۰۰ بود،از این مقداربرگ سبز حدود ۱۲۰۰تن چای سیاه و سبز در۶ کارخانه ی این شهرستان تولید گردید.

سعید مهدوی خاطرنشان کرد تاکنون ۹۳درصد ازمطالبات چایکاران شهرستان پرداخت گردیده است.
وی بااشاره به سهم ۲۵ درصدی دولت وسهم ۷۵ درصدی کارخانجات چایسازی ازمبلغ خرید برگ سبز تضمینی افزودثبت نام برای پرداخت تسهیلات طبق روال هر ساله آغاز شده است، که از چایکاران محترم تقاضا می گردد که با توجه به شرایط کنونی و با در نظر گرفتن  پروتکل‌های بهداشتی به تدریج به اداره چای شهرستان مراجعه نمایند.
چایکاران عزیز و مدیران کارخانجات چایسازی می توانند با مراجعه به سایت سازمان چای کشوربه تمامی اطلاعات توزین خرید چای و مبالغ واریزی و کسورات وامهای خود دسترسی یافته و از مراجعه حضوری خودداری نمایند، این راهکارازسوی سازمان چای در راستای خدمت رسانی غیرحضوری و در جهت رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای رفاه حال چایکاران و فعالان این صنعت ارائه گردیده است. گفتنی است شهرستان سیاهکل دارای ۱۶۰۰هکتار باغ چای وحدود ۴۲۰۰  نفرچایکار می باشد.
قیمت تضمینی برگ سبز  چای درجه یک در سال۹۹، ۴۶۰۰تومن و درجه دو ۳۳۰۰تومان از سوی دولت اعلام شده بود.
خبرگزاری سلامت : لیدا حاجی پور
@iranteabourse

هیچ نظری برای “ ‍ افزایش ۴میلیاردو۶۶۰ میلیون تومانی درآمد چایکاران سیاهکلی در سال جاری ” ارسال نشده است.

نظر بدهید