استاندار گیلان : ورود جدی تر بخش خصوصی به اقتصاد چای می تواند حلال بسیاری از مشکلات این بخش باشد

۱۳ , دی , ۱۳۹۱
استاندار-گیلان

استاندار در نخستین اظهارنظر رسانه ای اش در خصوص انعقاد قرارداد سازمان چای با شرکت صدرا گفت : ورود جدی تر بخش خصوصی به اقتصاد چای می تواند حلال بسیاری از مشکلات این بخش باشد.
مهندس کیهان هاشم نیا تاکید کرد : اجرای دقیق وکامل بندهای توافق نامه اخیر سازمان چای و بخش خصوصی که با هدف حل مشکل دیرینه ی پرداخت مطالبات چایکاران صورت گرفت  می تواند دورنمای روشنی را برای صنعت چای ترسیم کند.
نماینده ی عالی دولت در گیلان با بیان اینکه همزمان با حمایت های دولت کارفشرده ای برای مذاکره با بخش خصوصی برای ورود موثر به صنعت چای و پرداخت مطالبات چایکاران داشتیم گفت : اگر قیمت چای همانند  برنج ، مرکبات ، بادام ، زیتون و دیگر محصولات کشاورزی توسط اقتصاد بازار تعیین شود و بازار تعیین کننده قیمت چای باشد مشکلات این بخش زودتر حل میشود .
وی با بیان اینکه همواره به دلیل اینکه بخشی از مطالبات چایکاران توسط  کارخانه های چایسازی پرداخت می شود گفت : به دلیل اینکه کارخانجات تا محصولاتشان را نفروشند توانایی پرداخت مطالبات را نداشتند در پرداخت این مطالبات تاخیر ایجاد می شد که با ورود قوی بخش خصوصی به این عرصه این مشکل حل خواهد شد.
استاندار گیلان ادامه داد : ارزیابی ما این است چون چای با این تفاهم نامه متصل به بخش خصوصی می شود هم بازار پسند خواهد بود و هم بازار مناسب خواهد داشت .
مهندس کیهان هاشم نیا با اشاره به افزایش ۴۰ درصدی قیمت برگ سبز چای خریداری شده توسط شرکت صدرا نسبت به قیمت خرید تضمینی افزود : البته این قیمت نسبت به امسال نیز ۷۰ درصد بیش تر است که اینکار انگیزه مناسبی برای افزایش کیفیت برگ سبز تولیدی توسط چایکاران می شود .
وی ادامه داد : از آنطرف نیز خریدار بخش خصوصی نیز  با هدف یافتن بازار مناسب به دنبال نوسازی صنایع چای ، تولید محصولات جدید خواهد بود و این صنعت را از حالت تک محصولی خارج می کند .
استاندار گیلان با بیان اینکه هم اکنون محصولات مربوط به چای فقط در تولید چای خشک خلاصه می شود گفت : هم اکنون چای خشک نیز  بیش تر با بسته بندی های متوسط و متوسط به پائین به بازار تولید می شود اما با ورود بخش خصوصی شاهد تولید محصولات جدید از چای خواهم بود .

 

هیچ نظری برای “ استاندار گیلان : ورود جدی تر بخش خصوصی به اقتصاد چای می تواند حلال بسیاری از مشکلات این بخش باشد ” ارسال نشده است.

نظر بدهید